Новини
4 Грудня 2021
890

Вигоряння у святковий сезон: Три способи зберегти продуктивність на роботі

Поради експертів допоможуть уникнути стресу

Кінець року зазвичай дає можливість ненадовго відволіктися від роботи, чи то у вихідний день, чи під час довгоочікуваної відпустки. Проте тижні, що передують святам, часто можуть посилювати вигоряння, оскільки, крім інших обов’язків, доводиться жонглювати дедлайнами, річними звітами, поїздками та святковими вечірками, повідомляє CNBC.

Нове дослідження компанії Eagle Hill Consulting показує, що більше ніж половина американських працівників зазнають вигоряння, причому найвищий рівень стресу спостерігається у жінок та молоді. Тому провести святковий сезон без шкоди для психічного здоров’я — надзвичайно важливо.

За даними опитування YouGov America, більшість людей вважають, що в цей час року рівень їхнього стресу скоріш зростає, ніж падає. З 2434 респондентів 52% зізналися, що святковий сезон викликає у них стрес.

“Якщо вам складно встановити межі між роботою та особистим життям, або ви любите догоджати людям, то це найкошмарніша пора року, коли вас долає почуття провини, — розповіла чиказький коуч з управління вигорянням Емілі Баллестерос. — До кінця року зростає кількість обов’язків, а почуття провини, пов’язане з відвідинами святкових заходів, загострюється”.

За словами Баллестерос, ще один фактор, який призводить до емоційного виснаження, — непередбачуваність свят. “Люди вибиваються зі звичного ритму, бо треба відвідати родичів чи обов’язково зустрітися з кимось, через що залишається менше часу на відновлення сил, — пояснила вона. — Легко впасти у пригнічений стан”.

Однак зі стресом наприкінці року можна впоратися за допомогою правильного мислення та інструментів. Нижче Баллестерос та два експерти з питань кар’єри діляться перевіреними порадами про те, як уникнути вигоряння під час роботи у святковий сезон.

Пам’ятайте: є речі, якими не варто нехтувати

Баллестерос розповідає: щоб витримати шалений робочий графік, їй необхідні три речі: спокійний час вранці з чашкою кави, мінімум годину за читанням і фізичні вправи.

За її словами, напередодні святкового сезону дуже важливі такі “звички чи заняття, які допомагають залишатися при здоровому глузді”. Обов’язково варто знайти час або альтернативу цим заняттям навіть якщо ви подорожуєте або працюєте з іншого місця.

“У цей час року часто не вистачає контролю, тому можна відчути себе заручником свого ж графіка — але таке мислення не допоможе вам боротися з вигорянням, — наголошує Баллестерос. — Встановлюйте межі та контролюйте свій стан: це допоможе діяти свідомо, а не йти на поводу в емоцій”.

Якщо ви працюєте вдома і вам все ще важко відірватися від комп’ютера, Натан Пейрсон, директор з персоналу компанії Paycor, яка займається розробкою програмного забезпечення для HR-служб, радить провести коротку зустріч з керівником.

“Поясніть йому, що ця розмова потрібна вам, аби бути кориснішою для команди та зберігати залученість, це дійсно допоможе і вам, і керівнику, — рекомендує він. — Ви можете сказати: “Мені потрібно пів години вранці або вдень, щоб вимкнутись, це допоможе мені в роботі”.

Повідомляйте про свої плани чітко та часто

Одна з найбільших проблем у сезон відпусток — відстежити графіки відпочинку кожного працівника. За словами Лорен МакГудвін, CEO та засновника компанії Career Contessa, це може призвести до того, що дотримання річних дедлайнів і комунікація можуть стати неприємними, а іноді навіть нестерпними.

“У таких ситуація зазвичай панує хаос. Наприклад, ви можете чекати на відповідь або допомогу від кількох колег, які в різний час знаходяться поза офісом, тому ваш список справ ніби весь час тільки розростається”, — зазначає вона.

МакГудвін радить змінити свій підпис до електронної пошти, вказавши в ній дати, коли вас не буде в офісі, щоб люди знали, коли ви будете недоступні. Потім уточніть у свого керівника та колег, у які дні вони планують взяти відпустки, й нагадайте їм, коли будете відсутні.

“Всім хочеться мати можливість по-справжньому насолоджуватися відпусткою, не отримуючи десятки листів на електронну пошту”, — зазначає МакГудвін.

Чітко позначте цілі, яких треба досягти до кінця року та проінформуйте про це керівника — це ще одна розумна тактика, яка допоможе підтримати організованість. МакГудвін рекомендує не поспішати, зосередившись спочатку на термінових і пріоритетних проєктах, а потім порадитися з командою, чи не можуть якісь завдання зачекати до закінчення свят.

Додайте до розпорядку дня ритуал з догляду за собою

Святкове вигоряння може непомітно підкраситись навіть у випадку, якщо вам вдалося встановити жорсткі межі між роботою та особистим життям й обговорити графік із керівником.

“Після довгого робочого дня на вас дивиться не лише білизна з пральної машини, а й коробка з новорічними прикрасами та список святкових покупок, — зазначає Макґудвін. — У цей час року є ризик відчути себе занадто виснаженим”.

Якщо знайти щоденний ритуал, який допоможе зняти стрес, вигоряння можна уникнути. Наприклад, МакГудвін щовечора складає список справ та цілей для наступного дня. “Це допомагає мені відчути, що я трохи більше контролюю свій розклад, і дає спокій та задоволення від відчуття, що я роблю успіхи в роботі, викреслюючи пункти зі списку”, — пояснила вона.

Пейрсон радить включити до свого розпорядку дня фізичну активність. Швидка прогулянка або онлайн-фітнес допоможуть розрядитися. Виділивши у своєму розкладі навіть 15 хвилин на фізичні вправи, можна очистити голову та “налаштуватися на позитивний лад”.

Попри обраний спосіб, просто переконайтеся, що турбота про себе є пріоритетом, а не другорядним завданням. “У напружені сезони легко відсунути себе на другий план, — зазначає Баллестерос. — Але потім, у січні та лютому, ви відчуєте повне спустошення”.

Про те, як досягнення на роботі напряму залежать від того, наскільки охайний робітник можна прочитати в матеріалі Investory News “Як безлад в офісі впливає на ментальне здоров’я та продуктивність”.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram