У планах — запровадження автоматичного обміну інформацією з податковими органами інших країн
Кабінет міністрів України у середу, 3 березня, затвердив дворічний план заходів щодо запобігання відмиванню коштів в офшорних зонах і недопущення ухилення від сплати податків і зборів суб’єктами господарювання. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду.
План зокрема передбачає оновлення українського переліку офшорних зон з урахуванням правових норм ЄС та даних Глобального форуму з прозорості.
Згідно з планом, ДПС, ДФС, Держмитслужба, Держфінмоніторинг, Мінфін, Мінекономіки та інші органи залучатимуться до запобігання незаконному виведенню коштів за кордон, зокрема офшорних зон, незаконному переміщенню товарів на підставі підроблених рахунків-фактур (інвойсів).
Також передбачається запровадження автоматичного обміну інформацією з податковими органами інших країн, зокрема відповідно до Загального стандарту звітності (CRS) у четвертому кварталі 2022 року.
Крім того, передбачається імплементація Плану дій з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування (Base erosion and Profit Shifting — BEPS).
“Податкова служба постійно проводитиме заходи контролю для виявлення, запобігання та руйнування схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання під час виплати заробітної плати та інших доходів фізичним особам”, — зазначається у повідомленні.
Також план передбачає застосування ДПС заходів податкового контролю за суб’єктами господарювання, зокрема тих, що реалізують підакцизні товари, обсяги доходу яких не відповідають мінімальним витратам у зв’язку з отриманням такого доходу.
Держфінмоніторинг подає правоохоронним органам узагальнені матеріали, сформовані за результатами моніторингу фінансових операцій, та виявлення таких, що можуть бути пов’язані з легалізацією доходів від податкових злочинів.
Ще один пункт плану направлений на застосування заходів податкового контролю із запобігання ризикам необґрунтованого формування платниками податку на додану вартість податкового кредиту з урахуванням категорії ризиковості суб’єктів господарювання — учасників схем ухилення від оподаткування.
Нагадаємо, у лютому держподаткова списала податковий борг на 1 млрд грн.
Раніше Investory News писали, що минулого року держподаткова у 1,5 раза частіше штрафувала підприємців за порушення щодо РРО.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах