Новини
1 Червня 2021
429

Уряд схвалив Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки

Документ містить пропозиції щодо змін до Податкового кодексу для збільшення доходів держбюджету

Кабінет міністрів України (КМУ) схвалив Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки, йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства фінансів України.

“Це бачення урядом бюджетної політики на середньострокову перспективу. Документ визначає основні бюджетні показники, цілі державної політики у відповідній сфері з показниками їх досягнення та є основою для складання проєкту Державного бюджету на 2022 рік”, — зазначається у повідомленні.

Документ містить загальні показники доходів і фінансування держбюджету, загальні граничні показники видатків держбюджету, розмір мінімальної заробітної плати, прожитковий мінімум та інші цілі державної політики.

Зазначається, що під час розробки Бюджетної декларації були враховані цілі та пріоритети, визначені програмою президента, програмою діяльності Кабінету міністрів, прогнозними та програмними документами економічного та соціального розвитку, зокрема, Національною економічною стратегією до 2030 року.

У середньостроковому періоді зусилля уряду спрямовуватимуться на підтримку макроекономічної стабільності, стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами у зв’язку із COVID-19.

У Бюджетній декларації передбачений фіскальний простір, який розподілятиметься у межах державного бюджету на пріоритетні напрями. Серед пріоритетів бюджетної політики, визначених Бюджетною декларацією, є:

• посилення обороноздатності та безпеки держави;

• розвиток агропромислового комплексу;

• формування чистого та безпечного довкілля;

• розвиток адміністративних послуг та їх цифровізація;

• посилення енергонезалежності;

• створення ефективної та досконалої системи здійснення соціальної підтримки та пенсійного забезпечення населення;

• забезпечення якісної, сучасної, доступної та інклюзивної освіти;

• забезпечення якісного рівня медицини;

• підвищення рівня прозорості в управлінні державними фінансами.

Крім того, у схваленій урядом Бюджетній декларації надано пропозиції щодо змін до Податкового кодексу, які стануть ресурсною базою для збільшення доходів держбюджету у середньостроковий період.

Додається, що бюджетна декларація разом із фінансово-економічним обґрунтуванням буде подана у строк, визначений статтею 33 Бюджетного кодексу, на розгляд до Верховної Ради.

Нагадаємо, за оперативними даними Державної казначейської служби, у квітні 2021 року до загального фонду державного бюджету надійшло 94,1 млрд грн, розпис виконано на 96,9%.

Раніше Investory News писали, що у першому кварталі поточного року державний бюджет недоотримав 2,7 млрд грн від приватизації державного майна, план на 83% не виконано.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram