На думку аналітиків, країна бореться між миром і війною, а також між корупцією та реформами
За підсумками 2019 р. Україна посіла 68-е місце з 73-х в рейтингу кращих країн світу за версією американського журналу US News & World Report, який опублікований на сайті видання.
Перше місце, як і в минулому році, зайняла Швейцарія, друге — Канада, а третє — Японія, яка опустилася на одну сходинку нижче в порівнянні з попереднім рейтингом.
У п’ятірку також увійшли Німеччина та Австралія. На останньому місці — Оман, Сербія та Ліван.
США опинилися на сьомому, а Росія в рейтингу піднялася на одну позицію і зайняла 23-е місце. У список також потрапили Естонія (55-е місце), Литва (59-е місце), Латвія (62-е місце), Казахстан (66-е місце) і Білорусь (70-е місце).
При складанні рейтингу автори виділили 65 ознак, які, на їхню думку, необхідні, щоб оцінити успіх країни в різних сферах.
Ці характеристики були об’єднані в дев’ять основних категорій: сила і вплив на світовій арені, розвиток туристичної галузі, інновації, соціальна сфера, культура, темпи зростання економіки, відкритість для бізнесу, загальний рівень життя населення та історичну спадщину.
По кожній з них аналітики US News & World Report представили окремі рейтинги, положення країни в яких і вплинуло на те, яку позицію держава займає в загальному списку.
Так, на думку аналітиків, Україна, яка опустилася на три позиції у рейтингу в порівнянні з минулим роком, бореться між миром і війною, а також між корупцією та реформами.
Рейтинг був складений US News & World Report при співпраці з консалтинговою компанією BAV Consulting і Університетом штату Пенсильванія.
Він базується на результатах соціологічного опитування, участь в якому взяли близько 21 тис. осіб із 36 країн світу. У число респондентів входили як представники бізнесу, так і звичайні громадяни.
Нагадаємо, Україна піднялася на 6 позицій в рейтингу гендерної рівності, зайнявши 59-е місце у світі. Найкращі результати в гендерній рівності Україна показала в освітній сфері, найгірші — в представництві в політиці.
Раніше Investory news писали щодо рейтингів минуого року, де Україна посилила позиції, а де їх втратила.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах