Новини
14 Червня 2019
1 319

Україна піднялася на 110 позицій у рейтингу Doing Business за будівельним показником

Проте пайова участь, яка досі існує в Україні, може загальмувати цей процес у подальшому

За останні 2 роки Україна суттєво зросла у рейтингу Doing Business за показником “Отримання дозволів на будівництво”, а саме піднялася з 140 місця у 30-тку кращих. Це також суттєво вплинуло на поліпшення позиції країни в загальному рейтингу, де зараз вона займає 71 місце.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“За два роки ми піднялися в рейтингу Doing Business щодо отримання дозволів на будівництво на 30 місце з 140 місця. Якби ми прибрали пайову участь, то були б взагалі в десятці. У нас реально дуже крута процедура отримання дозволів на будівництво. Колись це було 55 процедур, а зараз 5. Раніше було півтора року очікування, зараз — 60 днів. За світовими мірками ми зробили революційний прорив. Але пайова участь тягне нас вниз — в цьому зборі високі корупційні ризики”, – розказав пан Парцхаладзе.

Він нагадав, що у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, який пропонував повне скасування пайового внеску в Україні. Мінрегіон також його підтримував. Проте депутати так і не проголосували за його прийняття. “Вони аргументували це тим, що відмінивши пайову участь, на місцях буде нічим наповнювати місцеві бюджети. Проте після реформи децентралізації бюджети міст виросли майже в 6 разів — з 50 млрд грн до 300 млрд грн”, – пояснив заступник Міністра.

За статистикою, за минулий рік до державного бюджету повинно було надійти 3,5 млрд грн пайової участі. По факту надійшло близько 1 млрд грн і лише 1% цих коштів був використаний за цільовим призначенням. “Тобто, пайова участь не працює. Вона була створена ще після СРСР для підведення комунікацій і будівництва соціальної інфраструктури. Комунікації сьогодні всі приватні, держава їх не фінансує. Забудовник і так за свої гроші це робить. А друге — гроші, які йдуть від пайової участі на рахунок спецфонду, не витрачаються за призначенням”, – резюмував Парцхаладзе.

Рейтинг характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $600 млн в економіку країни.

Нагадаємо, як раніше писали Investоry News, за січень-квітень 2019 року будівельна галузь зросла на 28%. За підсумками Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, в Україні виконано будівельних робіт майже на 40 млрд грн.

Крім того, Україна покращила позиції у рейтингу миролюбних країн. За рік країна піднялася на 2 позиції і зараз займає 150 місце у списку з 163 країн світу.

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram