Новини
30 Липня 2019
1 482

Україна не зможе використовувати назву сиру фета

Українським виробникам сиру фета з 2023 року доведеться відмовитися від цієї назви, оскільки воно є захищеним географічним зазначенням

Українські виробники сиру фета з 2023 року мають відмовитися від цієї назви. Про це йдеться в повідомленні на сторінці “Географічні зазначення в Україні” в Facebook.

“Фету в Україні виробляють близько 20 підприємств. Але з 2023 року від цієї назви, яка є захищеним географічним зазначенням, доведеться відмовитися”, – сказано в повідомленні.

Разом з представниками Мінагрополітики, торгових мереж і виробниками почалося вивчення досвіду інших країн, розробка продуктового досьє і нової назви продукту.

Фета – це грецький сир, який готується з суміші овечого та козячого молока. Виробляти “фету” має право тільки Греція, оскільки назва продукту захищено правом Європейського союзу на географічне походження сиру.

“Географічні зазначення в Україні” – фінансований Європейським Союзом проект, який реалізовується протягом 2017-2020 років. Він покликаний допомогти Україні розробити систему позначення товарів із властивостями та репутацією, що зумовлені переважно місцем походження.

Першим українським продуктом з географічним зазначенням походження стане гуцульська овеча бринза.

Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС Україна зобов’язалася з 2026 року відмовитися від використання захищеного географічного зазначення “коньяк” для продукту вітчизняного виробництва.

Нагадаємо, що експорт плодово-ягідної продукції зріс на 16%, а також Україна закріпилась у трійці експортерів курятини до ЄС

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram