Новини
20 Грудня 2020
1 467

У Швейцарії з’явився перший у світі завод, що видаляє вуглекислий газ із повітря

Установка може видаляти з атмосфери 900 тонн вуглекислого газу на рік

На території Швейцарії працює перший у світі завод, який витягує з повітря вуглекислий газ. Він являє собою установку “прямого захоплення повітря” DAC (Direct air capture), розроблену компанією Climeworks, повідомляє DeZeen.

Установка здатна видаляти з атмосфери 900 тонн CO2 щорічно. Після того, як вуглекислий газ вилучають із повітря, його постачають як сировину на найближчу овочеву ферму, де він використовується як добриво.

Інженери компанії Climeworks вперше задумалися про створення установки DAC ще у 2008 році. Тепер, дев’ять років по тому, перший завод з витягання вуглекислого газу встановлений у передмісті Цюріха.

Установка розташована на даху одного зі “звичайних” заводів. Вона складається з 18 сталевих контейнерів з вентиляторами. Контейнери “збирають” приблизно 2460 кг вуглекислого газу на день (в залежності від погодних умов).

“Вентилятори, встановлені зовні, всмоктують повітря. Потім всередині кожного колектора повітря проходить процеси адсорбції та десорбції, а потім “видувається” назовні”, — пояснюють інженери.

Фільтри насичуються вуглекислим газом протягом декількох годин. Потім вони нагріваються до 100 °C, щоб пройти процес десорбції. На завершення чистий CO2 “перевозять” на найближчу ферму через газопровід.

Нагадаємо, Данія вирішила повністю відмовитися від геологічної розвідки нафти й газу в Північному морі, щоб до 2050 р. повністю припинити видобуток викопного палива. На місці порожніх нафтових і газових платформ відкриють сховища вуглекислого газу.

Як відомо, чилійська енергетична компанія AME спільно з Porsche і Siemens оголосила про початок проекту зі створення першої у світі інтегрованої установки з виробництва синтетичного вуглецево-нейтрального палива у промислових масштабах.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram