Новини
11 Березня 2020
510

У 2019 році українські IT-компанії та стартапи залучили $544 мільйони

77% капіталовкладень забезпечили всього три компанії з українським корінням

Минулого року загальний обсяг фінансування української ІТ-індустрії був рекордним. Так, українським IT-компаніям і стартапам вдалося залучили $544 млн. Для порівняння, у 2018 році обсяг інвестицій склав $323 млн, про це йдеться у щорічному звіті Deal Book 2020 компанії AVentures Capital.

Зазначається, що основний приплив капіталовкладень, а це 77% забезпечили всього три компанії з українським корінням: Grammarly – онлайн-“помічник” у написанні текстів англійською мовою, що працює на основі штучного інтелекту; GitLab – сайт і система управління репозиторіями програмного коду для Git; People.ai, платформа, що працює на базі штучного інтелекту для оцінки ефективності продажів. Дві з перерахованих компанії отримали престижний статус “єдинорога” – ринкову оцінку понад $1 млрд.


Ряд компаній звернули на себе увагу стратегічних інвесторів. Наприклад, AI Factory і Busfor – це міжнародні підприємства, що мають в Україні свої R&D-центри. Першу з названих, що працює у сфері комп’ютерного зору та займається рішеннями з розпізнавання зображень і відео, придбав Snapchat – популярний у США месенджер з можливістю відправляти повідомлення, що зникають через деякий період часу. Другу компанію, що займається онлайн-продажем автобусних квитків, купив райдшерінговий сервіс BlaBlaCar.

Обсяг угод на ранніх стадіях не змінився, у порівнянні з 2018 роком. Загальна сума залученого фінансування Seed і A Rounds становить $44 млн. “Українські продуктові компанії зробили виходів на загальну суму $478 млн. Більшість виходів складають до $100 млн, водночас стартапи, оцінені вище цієї суми, залишаються приватними компаніями”, – йдеться у дослідженні.

Зазначається, що більша частина інвестицій в українські стартапи була зроблена іноземними інвесторами як на початковому етапі, так і на стадії зростання.

Крім того, AVentures Capital також вибрав найбільші продуктові компанії з найбільшим міжнародним доходом і провідними компаніями електронної комерції в Україні.

Про GitLab – компанію з українським корінням можна прочитати в матеріалі “Єдиноріг з українським корінням: Як GitLab готується до лістинга та керує командою без офісу”.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України підтримав встановлення квоти на імміграцію п’яти тисяч висококваліфікованих фахівців для працевлаштування в українських IТ-компаніях з-за кордону.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram