Новини
12 Січня 2022
681

Світовий банк: Глобальне зростання ВВП сповільниться до 4,1% у 2022 році

Серед причин — спалахи COVID-19, скорочення бюджетних стимулів і проблеми з постачанням

Експерти Світового банку пообіцяли світовій економіці похмуре майбутнє, оскільки наслідки пандемії COVID-19 продовжують негативно впливати на відновлення, особливо у бідних країнах. 2022-го глобальне зростання ВВП сповільниться до 4,1%, а 2023-го — до 3,2%, йдеться у січневому огляді Світового банку (СБ) “Перспективи світової економіки” (Global Economic Prospects, GEP).

Таку тенденцію пояснюють загрозою масштабного поширення коронавірусу, проблеми з постачанням, інфляцією та згортанням державних програм підтримки. При цьому, зазначили у Світовому банку, різноспрямоване відновлення економік ускладнює співпрацю країн у розв’язанні глобальних проблем, таких як зміна клімату.

“Наступного року прогнозується повернення обсягів виробництва та інвестицій у країнах з розвиненою економікою до рівня, що існував до пандемії, проте в країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, вони залишаться помітно нижче”, — зазначають експерти банку.

Оцінку підйому глобального ВВП у 2021 році знижено на 0,1 процентного пункту якщо порівняти з червневим прогнозом, до 5,5%. Це найвищі пострецесійні темпи підвищення за 80 років.

Уповільнення зростання прогнозується у більшості найбільших економік світу. Зокрема в США, як очікується, зростання у поточному році сповільниться до 3,7% з 5,6% у 2021 році, у Китаї — до 5,1% з 8%, у єврозоні — до 4,2% з 5,2%.

Тим часом ВВП Індії, згідно з новим прогнозом, зросте на 8,7% після очікуваного підйому на 8,3% у 2021 році.

Знижувальні ризики для прогнозу зростання світової економіки включають повернення пандемії, подальші перебої в постачаннях, дестабілізацію інфляційних очікувань, несподівані фінансові стреси й можливі кліматичні катастрофи, зазначають аналітики СБ.

Крім того, влада економік стикається з проблемами підвищеного інфляційного тиску та обмежених можливостей бюджетів. У довгостроковій перспективі цим країнам необхідно буде провести реформи, спрямовані на зниження залежності від цін на сировинні товари, скорочення нерівності та підвищення готовності до криз, йдеться у доповіді.

Президент групи Світового банку Девід Мелпас у своєму зверненні під час презентації доповіді також вказав на низку інших проблем, включно з масовим виходом людей зі складу робочої сили в США, високий рівень запозичень з боку урядів розвинених країн, що знижує обсяг доступних коштів для інших держав і проблеми малого бізнесу.

Як писали раніше Investory News, Міністерство економіки України відкоригувало прогноз зростання ВВП країни на 2022 рік у бік більшої стриманості — 3,6% проти початкового прогнозу 3,8% наприкінці травня.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram