Новини
3 Липня 2024
52

Україна вперше опинилася серед країн із доходом вище середнього

Це стало результатом відновлення економічного зростання у 2023 році

Україна вперше у своїй історії увійшла до списку країн із національним доходом на душу населення вище середнього за версією Світового банку.

Зміна класифікації України в бік підвищення стала результатом відновлення економічного зростання у 2023 році (реальний ВВП зріс на 5,3%, після падіння на 28,8% у 2022 році) з одночасним скороченням населення, яке зменшилося більш ніж на 15% після повномасштабного вторгнення з боку росії.

Ці фактори були додатково посилені зростанням цін на товари та послуги, вироблені всередині країни, що призвело до значного зростання номінального валового національного доходу на душу населення (за методом Атласу) на 18,5%.

Світовий банк вказує, що українська економіка зазнала значних збитків внаслідок війни, а реальне зростання у 2023 році було зумовлене будівельною активністю (24,6%), що відображає значне збільшення інвестиційних витрат (52,9%) на відновлення України.

Валовий національний дохід на душу населення для українців становить $5070. Сусідами України в рейтингу стали Екваторіальна Гвінея та Тонга.

Як писали раніше Investory News, українські підприємства за рік заробили 864 мільярди.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram