Думки
21 Січня 2021
1 338

Скотт Белскі: У 2021 році на нас чекає вісім найбільших технологічних трендів

Головний директор з продуктів Adobe і засновник соціальної платформи Behance, інвестор і консультант з продуктів у Pinterest, Uber, Carta та Airtable — про розвиток технологій, які визначать наше майбутнє

Масштабна децентралізація 

Децентралізованими будуть не тільки біткоїн і блокчейн-рішення, а й інші сфери роботи та життя. Наприклад, Бен Рубін з Talk розробляє інструменти для розподіленої роботи команд (таким чином, навіть саме поняття робочої зустрічі може стати архаїчним поняттям епохи централізованих робочих місць).

Braintrust використовує не тільки технологію блокчейну, але і його принципи, щоб створити мережу талантів. Платформа використовує мережевий ефект і набуває цінність з ростом кількості учасників. CashDrop дає можливість будь-якому (від власника кіоску з фастфудом до дизайнера одягу) створити вітрину магазину, не покладаючись на традиційні схеми, за умовами яких потрібно платити комісію або збір.

Таким чином, модель, у якій постачальники послуг або орендодавці (ринки, магазини додатків тощо) утримують відсоток з операцій (і керівників величезних команд, які розглядають і схвалюють всі рішення), може втратити свою актуальність.

Розвиток Eduployment 

Цей тренд означає об’єднання профорієнтації, освіти та працевлаштування (або створення свого бізнесу). Наприклад, на платформі Nana користувач навчається ремонту побутової техніки (скажімо, унікальних брендів посудомийних машин), а потім його профіль розміщується на маркетплейсі, й у нього є можливість знайти роботу у своєму районі.

Проєкт Main Street дає можливість навчитися ремеслу художника, отримати необхідні інструменти й розпочати працювати протягом 30 днів — по суті, перетворивши користувача під франшизу.

Замість того, щоб проходити дороге навчання та самостійно будувати кар’єру з усіма подальшими ризиками, модель eduployment дає більше шансів. Вертикальна інтеграція освіти та зайнятості допоможе розв’язувати основні системні проблеми в економіці й створити безліч нових підприємств малого бізнесу.

Нові соціальні платформи, що заохочують до самовираження 

Наразі запускається більше соціальних програм, ніж минулого року. Підприємці вже не намагаються скопіювати Facebook або продукти, що й так існують, з невеликими ітераціями, а створюють повністю нові та оригінальні ідеї.

Наприклад, ItsMe досить швидко розвивається, але ще не досить відомий. Наразі цей додаток посідає 24-у сходинку в App Store у розділі соціальних мереж. Сервіс допомагає зв’язатися з іншими людьми в залежності від вашого настрою, створювати свій власний зовнішній вигляд і спілкуватися за допомогою тексту, голосу, аудіо, зображень або інших способів.

Є й інші нові та цікаві проєкти. Що у них спільного? Вони поєднують спільне споживання зі створенням репутації, за замовчуванням прозорі, й ліберальніше інтерпретують поняття “конфіденційності”. У них менше творчих обмежень і вони винагороджують тих, хто найбільш творчо самовиражається.

Примітно й відродження соціальної гри Gowalla, дія якої відбувається в реальному світі, а також Public, соціальної мережі для інвестування на публічному ринку. Досить сказати, що майбутнє соціальних мереж є захопливим і, всупереч поширеній думці, не обмежуватиметься тими платформами, які домінують сьогодні.

Зростання впливу творців контенту на аудиторію

Талановитим людям більше не потрібно підписувати контракт з телевізійною мережею. Але ресурси, в яких є підтримка у вигляді реклами та управління алгоритмами, такі як YouTube і TikTok, як і раніше мають перевагу перед окремими користувачами. Прагнення заволодіти власною аудиторією стане макротрендом найближчими роками.

Еквіваленти Substack (який дозволяє створити власний список email-адрес і монетизувати його) з’являться у відео, спільнотах та інших способах створення, управління і монетизації аудиторії. Деякі успішні приклади, такі як OnlyFans і Patreon, показують, що це можливо.

Я з особливим ентузіазмом ставлюся до таких продуктів, як Circle і Geneva, що забезпечують повноцінну функціональність спільноти для брендів і окремих осіб. Вони дають творцям контенту можливість розвивати товариство, щоб нарощувати аудиторію та надавати всілякі відгалуження сервісів.

У такому світі продукти типу Instagram і YouTube є просто маркетинговими інструментами на вершині воронки. Їх завдання — залучити користувачів інших платформ у приватний та керований канал. Найближчими роками ми побачимо масове прискорення цієї тенденції.

Нішеві функції підприємств будуть потрібні для більшої кількості користувачів 

Ці послуги надаватимуть спеціалізовані компанії, які використовують інструменти ШІ і мають досвід створення продуктів, орієнтованих на користувача. У форму SaaS перейдуть найрізноманітніші напрямки — від закупівель і безпеки до фінансового планування. Вони будуть розраховані на багато користувачів, простішими у використанні й враховуватимуть інтереси всіх сторін у компанії.

Наприклад я давно зацікавлений у цьому напрямку. Тут уже запущено безліч проєктів, серед яких Globality (закупівлі), Sora (кадрові служби), Meter (WiFi та IT) та Welcome (пошук, працевлаштування та адаптація нових співробітників). Ці типи продуктів докорінно змінять процеси всередині великих компаній й одночасно трансформують якість життя співробітників.

Поширення інструментів для підвищення креативності 

До епохи ШІ, щоб виділитися на роботі, потрібно було стати найпродуктивнішим. Але тепер, коли боти й алгоритми виконують рутинну роботу й ту, що повторює все за нас, найбільш цінними стали навички та здібності, які виключно має людина.

Перш за все, творчість. Придумайте переконливі способи візуалізації даних, кращі способи поділитися розповіддю з колегами, привабливу графіку, яка оживить кожну презентацію та потужні прототипи. Це забезпечить успіх на роботі (а також в школі й у соціальній сфері) найближчими десятиліттями. Це одна з основних задач у моїй повсякденній роботі як CPO Adobe (Chief Product Officer — директор з продукту).

Так можна спостерігати масштабне зростання ринку, що розділений на два типи персонажів:

• ті, для кого контент насамперед — вони розпочинають з того, що вибирають зображення, відео або графіки, роблять аранжування або реконструкцію;

• ті, хто віддає пріоритет колаборації — вони організовують групу людей і разом щось створюють.

Саме для цього Adobe перетворює Creative Cloud в цілу креативну систему. Звичайно, ця потреба вимагає нових типів інструментів на сучасних платформах, і Adobe разом з цілою екосистемою нових додатків працює над їх створенням.

Нові інтерфейси, що об’єднають сервіси для життя та роботи

Це, звичайно, не нова тенденція. Я пишу про “інтерфейсні шари” та “битву за дефолт” з 2014 року. Але різке зростання пропозицій SaaS для повсякденної роботи (корпоративна тенденція, відзначена вище) та життя створює ґрунт для нової проблеми й можливості: як все це об’єднати?

Розглянемо цифрові простори, в яких ми проводимо наші дні — стартову сторінку улюблених програм, провідник на робочому столі, домашні екрани телефонів. Ми створюємо різні види документів, файлів, папок і команд у всьому світі. У нас є спеціалізовані програми для всього, і ми повинні управляти різноманітними роздільними здатностями.

Усі ці різні хмарні документи та сервіси мають різні схеми та не взаємодіють один з одним — це безлад. Деякі компанії вже розпочали працювати над вирішенням. Тут можна згадати Command E (просте поєднання клавіш, яке може відкрити будь-який документ, контакт, файл або запис з хмари).

Без сумніву, всі ці базові сервіси й ресурси будуть зшиті, а той, хто це зробить, контролюватиме інтерфейс, у якому нам належить жити, працювати та приймати рішення.

Ще одні “20-ті, що ревуть”

Під час пандемії суспільству довелося придушувати свої бажання. Як тільки обмеження будуть зняті, нас чекає хвиля нової моди, подорожей і творчого самовираження. Бажання заповнити культурну порожнечу, що у нас накопилася, призведе до форми надкомпенсації, яка зробить нинішнє десятиліття надзвичайно насиченим.

Аналогічним чином “20-ті, що ревуть” минулого століття також пішли за пандемією іспанки 1918 року. Залишається сподіватися, що після коронакризи ми станемо продуктивнішими та зможемо відновити своє когнітивне навантаження, яке раніше було зайняте нескінченними труднощами 2020 року. З нашим новознайденим світом і здібностями ми можемо як мріяти, так і створювати.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram