Новини
14 Березня 2019
766

Росія вперше оцінила вартість всієї своєї нафти та інших корисних копалин

Запаси нафти оцінено майже у 40 трлн руб, а газу – понад 11 трлн руб

Фото: Paul Lowry/Oil Pump Jack

Міністерство природних ресурсів і екології РФ вперше оцінило в грошовому еквіваленті запаси корисних копалин у країні, повідомляє РБК.

Першу оцінку надано на кінець 2017 р.: вартість запасів нафти склала 39,6 трлн руб, вартість газу – 11,3 трлн руб, а коксівного вугілля – майже на 2 трлн руб.

Також, Мінприроди оцінило запаси залізної руди – у 808 млрд руб, алмазів – на 505 млрд руб та золота – у 480 млрд руб.

Сукупна вартість всіх мінеральних та енергетичних ресурсів (нафта, газ, золото, мідь, залізна руда, вугілля енергетичне і буре, а також, алмази) склала 55,2 трлн руб або 60% ВВП за 2017 р.

У натуральному вираженні на кінець 2017 р. оцінено запаси нафти у 9,04 млрд т, газу в 14,47 трлн куб. м, золота в 1407 та алмазів у 375 млн метричних каратів.

Об’єктом оцінки є запаси, які оцінюються у розрізі ділянок надр, на які в установленому порядку видано ліцензію на користування надрами. В свою чергу, оцінка заснована на визначенні потенційних доходів від експлуатації ресурсів, говориться у повідомленні.

Для порівняння, за даними британської BP, доведені запаси нафти у Росії на кінець 2017 р. становила 14,5 млрд т, а природного газу – 35 трлн куб. м. За даними Геологічної служби США, запаси золота в надрах Росії на кінець 2017 р. становили 5,5 тис т.

Нагадаємо, 25 лютого після підйому до максимальних рівнів з листопада минулого року за підсумками попередньої сесії ціни на нафту знижуються.

Також, Канадська Barrick хоче купити конкурента Newmont Mining Corp за $18 млрд.

Як писали раніше Investory News, фонд національного добробуту Норвегії оголосив про розпродаж акцій нафтогазового сектора на суму близько $7,5 млрд.

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram