Новини
28 Жовтня 2022
300

росія назавжди втратила статус провідної енергетичної держави

До 2030 року країна-терорист втратить близько $1 трильйона, який приносив експорт природних ресурсів

Війна проти України назавжди позбавила рф статусу провідної енергетичної держави, а також наблизила кінець “золотого газового століття” і прискорила перехід світу на поновлювані джерела енергії, йдеться в річному прогнозі Міжнародного енергетичного агентства (IEA).

“До 24 лютого росія була першим у світі експортером викопних енергоресурсів. Але вона втратила свого найважливішого клієнта і ринок — Європу. росії буде дуже складно компенсувати втрату європейського ринку. Складно та економічно, і технологічно, і політично. Тому видобуток і експорт нафти та газу з росії найближчі роки будуть скорочуватися. росія буде грати набагато меншу роль у світовій енергетиці”, — заявив на брифінгу глава IEA Фатіх Біроль.

Згідно з прогнозами IEA, до 2030 року росія втратить близько $1 трлн доходів, які приносив експорт природних ресурсів.

Крім того, російський експорт викопного палива вже ніколи не повернеться на рівень 2021 року. При цьому, переорієнтувати ринок на Азію росії буде непросто. Особливо це стосується природного газу.

“Деякі думають, що де Європа програє, там Китай виграє. Не все так просто. Крім інфраструктурних обмежень, Китай теж змінюється, і зростання попиту на газ в Китаї буде набагато скромніше того, що було досі. Тому ми не бачимо в Китаї попиту на ще один великий газопровід з росії, крім “Сили Сибіру”, — зазначив Біроль.

Експерти IEA також впевнені, що вторгнення рф в Україну, яке спричинило різке скорочення попиту на російські енергоресурси в Європі, прискорить “зелену революцію” в енергетичній сфері.

“Внаслідок вторгнення росії в Україну світова енергетика стрімко змінюється у нас на очах. Змінюється не на час, а на десятиліття. Заходи, що вживаються владою у світі у відповідь на кризу, обіцяють історичний, рішучий поворот до більш чистої, доступної та безпечної енергосистеми майбутнього”, — додав Біроль.

Крім цього, у звіті IEA зазначили, що буде скорочуватися і споживання вугілля. Натомість попит на природний газ стабілізується до кінця десятиліття, а перехід на електромобілі призведе до того, що попит на нафту почне скорочуватися в середині 2030-х.

Нагадаємо, від початку війни об’єкти електроенергетики України пережили 85 ворожих атак. росія намагається вести “холодну” війну з населенням нашої держави.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram