Новини
15 Лютого 2021
535

Під час візиту президента України в ОАЕ підписані меморандуми та контракти на $3 мільярди

Володимир Зеленський закликає інвестувати в Україну на всіх міжнародних зустрічах

На фото: Володимир Зеленський та спадкоємний принц емірату Абу-Дабі шейх Мухаммад бін Заїд Аль Нахаян

У межах офіційного візиту президента України Володимира Зеленського в Об’єднані Арабські Емірати українська делегація підписала низку меморандумів та контрактів на загальну суму від $3 млрд, повідомляє прес-служба глави держави.

Зокрема, були підписані меморандуми про взаєморозуміння між Фондом державного майна України та інвестиційним фондом Mubadala. Вони спрямовані на поглиблення співпраці в межах опрацювання перспективних інвестиційних проектів та участі еміратської сторони у програмі приватизації державної власності в Україні.

“На всіх міжнародних зустрічах я закликаю інвестувати в Україну. Наша держава має величезний потенціал: геополітичне положення, природні ресурси, освічені люди. Саме зараз час реалізовувати цей потенціал і створювати сильну економіку”, — зазначив Володимир Зеленський.

На його переконання, підписання меморандуму з державним інвестиційним фондом Mubadala уряду Абу-Дабі про наміри інвестувати в Україну — надзвичайно важливий крок у відкритті шляху для масштабних інвестицій в Україну із Західної Азії.

Поряд з цим 18 українських приватних компаній, серед яких “Інтерпайп”, Dragon Capital, ДТЕК, Unit City, EastOne, UMG, Ufuture, Fortior, також підписали меморандуми з Mubadala.

Крім того, міністерство цифрової трансформації України підписало меморандум з компанією INTELMAX Management Consulting, який передбачає співпрацю щодо створення платформи для обміну інтелектуальною власністю на основі блокчейну Fantom, який забезпечить підвищену безпеку та прозорість. Планується також впровадження блокчейн-технологій у державні процеси та послуги.

Підписані документи й у галузі оборони, в межах яких, зокрема, обговорювалася можливість побудови спільних заводів, але не на території України.

В аграрній сфері підписано меморандум, який передбачає створення агрохабу і трейдингової компанії з метою забезпечення продовольчої безпеки.

Розглядається також можливість започаткування українського суверенного фонду для спільних інвестицій.

Як писали раніше Investory News, президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями в Україні”. Сума інвестицій перевищує €20 млн.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram