Новини
2 Травня 2022
443

ОККО та WOG задекларували продаж до 10 літрів пального за наявності картки лояльності

Компанії називають такі обмеження вимушеним кроком і закликають споживати пальне відповідально

ОККО та WOG, одні з найбільших в Україні мереж АЗС, в умовах дефіциту пального на ринку заявили про тимчасове обмеження його продажу 10 л за наявності картки лояльності чи застосунку, пише Інтерфакс-Україна.

“Упроваджується обмеження в 10 л на добу для приватних клієнтів у разі готівкового розрахунку або оплаті банківськими картками, і лише за наявності картки лояльності PRIDE”, — зазначає мережа WOG у Фейсбуці.

WOG додає, що система PRIDE контролюватиме ліміт автоматично, а ОККО — що ліміт встановлюється на одну заправку, а наступну можна провести протягом доби, але не раніше ніж через 2 години.

Обидві компанії називають такі обмеження вимушеним кроком, закликають споживати пальне відповідально і заявляють про зусилля, що робляться з поліпшення ситуації вже найближчим часом.

Згідно з інтерактивними картами обох мереж, всупереч цій декларації, різні види пального відсутні у вільному продажу на багатьох АЗС у Києві, центрі, на сході та півдні країни.

За словами власників авто, реальна картина гірша, ніж в інтерактивних мережах як цих двох, так і інших мереж. Найбільший дефіцит — бензину, трохи краще справи з дизпаливом і ще краще — з автогазом, ціна на який не регулюється державою. Зокрема ОККО заявляє, що на автогаз обмежень немає.

Автолюбителі також стверджують, що ціни покупки через застосунок або безготівково найчастіше вищі встановлених державою граничних.

Нагадаємо, дефіцит пального в Україні виник через припинення його постачання з традиційних ринків білорусі та рф та блокування морських поставок, масованих ударів російського агресора по інфраструктурі ринку, зокрема, руйнування Кременчуцького НПЗ, а також через запроваджені урядом граничні ціни на бензин та дизпаливо.

Президент України Володимир Зеленський доручив уряду упродовж тижня-двох ліквідувати дефіцит. Кабмін заявив, що усуне його за тиждень, оскільки оператори мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи й зараз вирішується, як максимально швидко ввезти їх на територію України.

Для цього уряд підвищив граничні рівні торговельної надбавки до середньої роздрібної ціни дизельного палива, що реалізовується АЗС, з 5 до 7 грн/літр, бензину — з 4,55 грн до 6,5 грн/літр. Крім того, уряд дозволив АЗС без обмежень встановлювати ціну на “брендове преміальне” пальне за умови, що вони також продають пальне за регульованими державами цінами, тоді як раніше вона не могла перевищувати більш ніж на 5%.

Нарешті, згідно із схваленою 29 квітня постановою, у розрахунку регульованої ціни також підвищено витрати на зовнішнє логістичне забезпечення з $50 до $80 за тонну.

Як писали раніше Investory News, Верховній Раді України пропонують скасувати 7-відсотковий ПДВ на ввезення моторного палива та нульовий акциз на постачання бензину та скрапленого газу.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram