Новини
6 Жовтня 2022
334

НБУ: Що буде з інфляцією наступного року

Прогноз поліпшили через налагодження логістики

У наступному, 2023 році, інфляція в Україні буде поступово сповільнюватися, але залишатиметься відносно високою — на рівні близько 20%, повідомив заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук під час онлайн-конференції.

“Наш останній прогноз передбачає, що цього року ціни зростуть приблизно на 30%. Наступного року інфляція буде поступово сповільнюватися, але залишатиметься відносно високою — близько 20%. Якщо говорити про ризики для такого прогнозу, то для поточного року ми бачимо ризики в бік зниження цього показника”, — сказав Ніколайчук.

Ймовірно прогноз інфляції буде переглянутий у бік зниження, але не суттєво.

“Перш за все це пов’язано з поліпшенням ситуації з постачанням овочів і фруктів, логістика трохи налагоджується. Також ми бачимо, що ціни на паливо знизилися трохи швидше, порівняно з липневими очікуваннями, через налагодження логістики. Крім того, ситуація з відкриттям портів Чорного моря для зернового коридору теж дає нам підстави очікувати, що у нас не буде значних коливань курсових і, відповідно, з боку цього фактора вплив теж буде досить стриманим”, — зазначив заступник голови НБУ.

У наступному році, підкреслив Ніколайчук, основним дезінфляційним фактором буде поліпшення здатності українського бізнесу нарощувати виробництво сільськогосподарської продукції. Перш за все очікується, що будуть поліпшені логістичні здібності, і перш за все завдяки цим факторам інфляція буде сповільнюватися.

“Через війну погіршилася здатність виробляти та поставляти продукцію на ринки, плюс курсовий фактор внаслідок емісії, величезного дефіциту бюджету. На наступний рік ми очікуємо уповільнення інфляції, але повернутися відразу з 30% до мети в 5% — це нереалістично. Інфляція — це інерційний процес, і багато наслідків війни, які відбиваються на інфляційних процесах, вони розтягнуті в часі. І якраз їх ефекти ми будемо відчувати в наступному році”, — спрогнозував заступник голови Національного банку.

Раніше Investory News писали, якою буде світова торгівля наступного року? СОТ змінила прогнози на 2022 та 2023 роки.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram