Новини
29 Січня 2022
943

Найкращою будівлею світу за версією RIBA стала сільська лікарня в Бангладеш

Це недорогий медичний заклад на 80 ліжок, який обслуговує місцевих жителів

Королівський інститут британських архітекторів (RIBA) оголосив переможця міжнародної премії, яка визначає найкращу будівлю 2021 року. Ним стала лікарня у віддаленій сільській місцевості округу Саткхіра на південному заході Бангладеш, пише Dezeen.

“Лікарня дружби” (Friendship Hospital) спроєктована бангладеським архітектором Кашефом Чоудхурі та його студією Urbana. Це недорогий медичний заклад на 80 ліжок, який обслуговує місцевих жителів. Будівля є низкою низьких павільйонів з місцевої цегли, які перемежовуються внутрішніми подвір’ями. Такі простори служать для природного освітлення та вентиляції лікарняних палат, тут можуть відпочити пацієнти та відвідувачі. Найбільш уразливі зони лікарні приховані коридорами та двоярусними арками, що захищають їх від тропічного сонця.

Серед будівлі закладено зигзагоподібний канал, який розділяє стаціонарне та амбулаторне відділення та охолоджує будівлю. По обидва боки водоймища розташовані два резервуари для збору дощової води, що запобігає заболоченню ділянки.

“Лікарня спроєктована з думкою про людину, майстерно інтегрована у навколишнє середовище та прославляє традиційні місцеві матеріали”, — наголосила французький архітектор Оділь Декк, яка очолює журі.

Міжнародну премію RIBA присуджують кожні два роки, визначаючи будівлю, яка демонструє чудовий дизайн та архітектурні амбіції та має важливе соціальне значення.

А от у китайському місті Шанхай відкрився торговий центр, що нагадує вкриту зеленню гору. На фасадах і всередині будівлі розташовано понад тисячу дерев та 250 тис. рослин. Автором проєкту став британський дизайнер Томас Хізервік

Минулого року в Нью-Йорку відкрився парк на воді Літл-Айленд, спроєктований Хізервіком. Парк являє собою невеликий острів на 132 бетонних колонах, що височіє над річкою Гудзон.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram