Новини
14 Березня 2023
466

МЗС оголосило відкритий пошук на вакансії послів України у 21 країні

Такий експеримент проводиться уперше

Міністерство закордонних справ уперше в історії української дипломатії оголосило відкритий пошук на вакансії послів України у 21 країні, повідомив у Фейсбуці міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Голова української дипломатії зауважив, що знайти людину, яка відповідатиме критеріям і вимогам, знатиме мови, буде здатна дати результат — дуже непросто.

“Зростають і темпи нашої дипломатичної експансії, зокрема в Африці. Тому понад два десятки країн досі без послів. Так не має бути. І єдиний спосіб пришвидшити ці процеси — нестандартні рішення. Тому ми йдемо на безпрецедентний крок — створюємо відкритий механізм, який дозволяє і дипломатам з середини системи, і людям зовні запропонувати свою кандидатуру на посаду посла”, — зазначив Кулеба.

Відповідна сторінка вже створена на сайті МЗС у розділі “Вакансії”. За словами міністра, у зовнішньополітичному відомстві розраховують, що відкритий пошук серед внутрішніх та зовнішніх кандидатів дозволить уникати “неприйнятних ситуацій, коли вакансія посла в певній країні залишається незаповненою протягом кількох років”.

“Отже, заходьте на сайт МЗС і дивіться розділ “Вакансії”. Наразі 21 країна Європи, Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії. Аналізуйте, зважуйте, ухвалюйте рішення. З кращими з кращих зв’яжеться HR-служба МЗС”, — повідомив Кулеба.

Кожний кандидат, у якому в МЗС побачать потенціал, проходитиме ретельну безпекову, репутаційну, комунікаційну та інші перевірки.

“Я вперше в історії української дипломатії відкриваю двері, щоб кожен мав рівні можливості спробувати стати сильним менеджером, які зараз так потрібні державі у світі. Також зазначу, що особливий фокус зараз на країнах Африки. Подача в ці країни автоматично підвищує шанси. Крім того, за умови рівних професійних показників, я надаватиму перевагу жінкам. Просто тому, що дипломатія була багато десятиріч несправедлива щодо кар’єрного зростання жінок”, — пояснив міністр.

Наостанок він привернув увагу до того, що серед переліку країн немає Китаю, Індії та Бразилії.

“Це тому, що я вже вніс на розгляд Президента України кандидатури послів у цих країнах. Ви дізнаєтеся їхні імена після оприлюднення відповідних указів. Скажу лише, що в такі особливі країни ми плануємо відправити фахівців з досвідом державної роботи рівня міністрів і заступників міністрів”, — зазначив очільник зовнішньополітичного відомства.

Нагадаємо, АРМА обрала ще одну біржу для продажу арештованих активів.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram