Новини
21 Квітня 2021
461

Малі фермери отримають збільшену фінансову підтримку від держави

В Україні нараховується майже 50 тисяч господарств, які обробляють невеликі земельні ділянки

Аграрії зможуть отримати субсидію обсягом 5 тис. грн на гектар для розвитку невеликих сімейних ферм — водночас загальна сума не перевищуватиме 100 тис. грн на одне господарство. Про це під час засідання Кабміну заявив прем’єр Денис Шмигаль, повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що уряд вдосконалив процес надання державної фінансової підтримки для розвитку фермерських господарств. Зокрема, рішення передбачає збільшення обсягу субсидії новоствореним фермерським господарствам на одиницю оброблюваних угідь.

“Підтримка й розвиток фермерства та сільського господарства — це і стимулювання економіки, і продовольча безпека держави, і розвиток сільських територій”, — йдеться у повідомленні.

Як зазначив Денис Шмигаль, наразі спостерігається значний невикористаний аграрний потенціал, особливо що стосується невеликих сімейних ферм. Загалом в Україні налічується майже 50 тис. фермерських господарств. “Це українські аграрії, що обробляють невеликі земельні ділянки”, — наголосив він.

І додав, що такі господарства не завжди мають рівні умови щодо залучення дешевих ресурсів для розвитку, як це можуть собі дозволити великі гравці ринку.

“Наша мета — забезпечити рівні умови для розвитку та становлення фермерських господарств. Розвиток невеликих сімейних ферм є одним із наших пріоритетів в аграрній галузі”, — зазначив прем’єр.

Відповідно до постанови, ухвленої урядом, обсяг бюджетної субсидії новоствореним ФГ збільшено з 3 до 5 тис. грн на одиницю оброблюваних угідь (1 га).

Як заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, саме малі фермерські господарства, які мають в обробітку невеликі площі та обмежений фінансовий ресурс, найбільше потребують посиленої підтримки з боку держави.

“Щоб стимулювати розвиток малого фермерства, ми збільшили фінансову підтримку новоствореним фермерським господарствам, а також додали виплати на діяльність”, — зазначив він.

Крім того, запроваджено виплати обсягом 36 тис. грн за сільськогосподарську дорадчу послугу. А ще — розширено види корів, за які надаватиметься бюджетна дотація фермерським господарствам.

“Документ усуває адміністративні перешкоди при отриманні державної підтримки (зокрема, зменшується кількість поданих документів; скорочується час їх розгляду та прийняття рішення)”, — додається у повідомленні.

Нагадаємо, наприкінці лютого Рада підтримала створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Згідно ухваленого документа, державна частка повинна складати не менше 51%, а зменшення її не допускається.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram