Ініціатива деякими чиновниками описується як “зелений план Маршалла”
Країни G7 домовилися про запуск міжнародної ініціативи Build Back Better World з метою створення інфраструктури в країнах, що розвиваються, потреба в якій оцінюється більш ніж у $40 трлн. Про це йдеться у повідомленні на сайті Білого дому.
У межах ініціативи кошти спрямовуватимуться на проєкти у сферах боротьби зі зміною клімату, охорони здоров’я, цифрових технологій та гендерної рівності.
Основними принципами ініціативи виокремлено, наприклад, прозорість фінансування, відповідність цілям Паризької угоди щодо клімату й мобілізація приватного капіталу. “Мається на увазі, що країни, яких підтримують, отримають більший доступ до фінансування низьковуглецевих проєктів, таких як вітряні електростанції та залізні дороги”, — зазначає Financial Times.
І додає, що ініціатива країн G7 — це західний конкурент китайського “Нового шовкового шляху”, також відомого як проєкт “Один пояс — один шлях”. “Президент США Джо Байден закликав надати бідним країнам нове джерело інфраструктурного фінансування, створюючи “демократичну” альтернативу китайським позикам, які на Заході вважають інструментом поширення впливу Пекіна, — пише газета. — Деякі чиновники охарактеризували ініціативу як “зелений план Маршалла”, але менших масштабів”.
За словами одного високопоставленого американського чиновника, США та багато партнерів країни й друзів зі всього світу довгий час скептично ставилися до ініціативи Китаю. За його словами, китайська влада продемонструвала “недостатню прозорість, низькі екологічні та трудові стандарти, а також підхід, який погіршив становище багатьох країн”.
“Однак до цього часу ми не пропонували позитивної альтернативи, яка б показувала наші цінності, стандарти, а також те, як ми ведемо бізнес”, — заявив він.
Китай розкритикував країни G7, вказавши, що “по-справжньому багатосторонні відносини” ґрунтуються на діяльності ООН. “Час, коли глобальні рішення диктувалися маленькою групою країн, давно минув”, — заявив представник китайського посольства у Лондоні.
При цьому організації, що займаються екологією, виступили з критикою ініціативи через недостатній обсяг інформації про те, як вона працюватиме та фінансуватиметься.
Раніше Investory News писали, що у світі дедалі більше зростає нерівність. А от драйверами зростання світової економіки стануть відкладений попит у Китаї та масштабні грошові вливання в економіку США.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах