Новини
4 Травня 2020
702

Компанія Воррена Баффета відзвітувала про збитки майже в $50 мільярдів

У компанії стверджують, що причиною такого “рекорду” стало поширення коронавірусу 

Фото: Gerry Miller/CNBC

Холдингова компанія Berkshire Hathaway, очолювана американським інвестором Ворреном Баффетом відзвітувала про збитки в $49,7 млрд у першому кварталі 2020 р., який завершився 31 березня. Прибуток компанії за аналогічний період минулого року оцінювався в $21,7 млрд, йдеться у повідомленні на сайті компанії.

Портфель акцій конгломерату, куди входять папери Apple, Bank of America, подешевшав на $55,5 млрд. Акції самої Berkshire з початку року впали на 19%, обігнавши за темпами падіння індекс S & P 500: він з початку року знизився на 12%.

У звіті компанії наголошується, що на результати вплинуло поширення коронавірусу. “У міру нарощування зусиль щодо стримування поширення пандемії COVID-19 у другій половині березня та у квітні більшість наших підприємств зіткнулися з негативними наслідками”, — повідомили у Berkshire Hathaway.

В середині квітня віцепрезидент компанії Чарлі Мангер заявив The Wall Street Journal, що кілька підприємств холдингу можуть взагалі закритися.

Бувши головним виконавчим директором Berkshire Hathaway, Баффет роками шукав більш прибуткові інвестиції, але виступав проти того, щоб купувати їх “за захмарними цінами”, пише Bloomberg.

Однак обвал ринків поки що не змусив мільярдера купувати високоприбуткові активи. У першому кварталі Berkshire збільшила свій грошовий резерв на $10 млрд — до $137 млрд. На покупку акцій в цей період компанія витратила всього $3,5 млрд. Це контрастує з фінансовою кризою 2008 р., зазначає агентство, коли холдинг Баффета використовував накопичені грошові резерви, щоб вигідно скупити активи, які подешевшали.

За оцінкою Forbes, сукупний статок Воррен Баффета у 2020 р. становить $72 млрд. Він займає п’яту сходинку глобального рейтингу мільярдерів, який щорічно оновлює видання.

Як відомо, Воррен Баффет в четвертому кварталі минулого року продав акції компанії Apple на суму понад $800 млн. Сума може здатися великою, але для Баффета ця угода, як невелика математична похибка.

Також, інвесткомпанія американського мільярдера у квітні поточного року продала пакет акцій Bank of New York Mellon (BNY Mellon) вартістю $30,9 млн. Було продано майже 870 тис. цінних паперів.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram