Агробізнес в очікуванні відкриття ринку землі
Обсяг капітальних інвестицій в агросектор України у 2019 р. зменшився на 15,8% або на 10,3 млрд грн у порівнянні з попереднім роком, і склав 54,6 млрд грн, повідомляє прес-служба “Українського клубу аграрного бізнесу” (УКАБ).
Як стверджує експерт УКАБ Валентин Кропивко, це викликано двома ключовими факторами: ревальвацією гривні та очікуваннями відкриття ринку землі.
Загальний обсяг капітальних інвестицій в економіку України у 2019 р. досяг 584,5 млрд грн. Таким чином, на агросектор припало 10% всіх інвестицій.
Сільське господарство залишилося в трійці лідерів по залученню капітальних інвестицій серед галузей української економіки, проте, воно поступається промисловості та будівництву.
За даними Держстатистики, поквартальна активність інвесторів у цій галузі наступна: I квартал — 10,9 млрд грн, II квартал — 12,6 млрд грн, III квартал — 14,8 млрд грн, IV квартал — 16,7 млрд грн.
Як стверджують у Finance.ua, вітчизняний агробізнес не хоче інвестувати в Україну через відсутність державної підтримки, і розглядає можливість капіталовкладення в інші країни, де влада повертає вкладені кошти інвесторам.
Взаємозв’язок між держпрограмами та сумами інвестицій простежується на прикладі 2018 р., коли держава запропонувала цільові програми українським аграріям.
Найбільше коштів у 2018 р. вкладали аграрії у вирощування однорічних та дворічних культур (52,5 млрд грн), а також тваринництво (9,4 млрд грн).
Як писали раніше Investory News, за підсумками 2019 р. Україна оновила історичний рекорд аграрного експорту, доставивши на зовнішні ринки продукції сільського господарства на суму $22,4 млрд, що майже на 20% більше, ніж роком раніше.
Нагадаємо, Антимонопольний комітет України дав дозвіл “Епіцентр К” на придбання частки, що забезпечує понад 50% голосів у вищому органі управління ТОВ “Хмельницьк-Агро”, підприємства, яке входить до “Сварог Вест Груп”.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах