Новини
16 Березня 2022
374

І природа з нами: Посівна в Україні відкладається через холоди

Озимі культури поки що перебувають у стані зимового спокою, тому морози не мають нашкодити їм

Посівна в Україні через холодну погоду зсувається на кінець березня — початок квітня, це дасть змогу аграріям краще підготуватися до виходу в поле та акумулювати додаткові ресурси, однак, всупереч сприятливому тимчасовому люфту, посівна-2022 стане найскладнішою в історії України через військове вторгнення рф.

Про зсув посівної на кінець березня — першу декаду квітня міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко написав у телеграм-каналі у середу, пославшись на актуальні дані Українського гідрометцентру.

“Температурні позначки вночі все ще негативні, а на півночі та сході досягають -12-10°C. Чому це хороша новина? Погода дає нам можливість акумулювати ресурси, організувати роботи й одночасно вкластися в оптимальні агрометеорологічні терміни. Наше завдання — максимально використати цей додатковий час, залучити внутрішню та зовнішню допомогу та оптимально підготуватися до виходу у поле”, — наголосив міністр.

Він уточнив, що озимі культури поки що перебувають у стані зимового спокою, тому морози, наперекір відносно теплому лютому, не мають нашкодити їм.

“Кількість вологи у верхньому шарі ґрунту залишає бажати кращого і, найімовірніше, до 20 березня очікувати опадів не варто. Що ж, нехай це буде наша найбільша проблема”, — додав Лещенко.

Міністр нагадав, що майбутня посівна кампанія-2022 може стати найскладнішою та найважливішою за часи незалежної України. Її значення вже не вимірюється категоріями “врожай” та “ціна”, тоді як йдеться про виживання країни.

Як писали раніше Investory News, потреби українських аграріїв для сівби забезпечені на 84%. Найбільше бракує пального для сільгосптехніки.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram