Новини
6 Серпня 2019
695

Економічний білок: Світове виробництво м’яса зросте на 13%

Найбільшими м’ясоїдами стане населення Африки, Азії та Близького Сходу

Згідно з останніми прогнозами, опублікованими Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Сільськогосподарською та продовольчою організацією ООН (FAO), протягом наступних 10 років очікується зростання світового виробництва м’яса на 13%.

Найбільш помітно зростання попиту на їжу (зокрема, і м’ясо) буде спостерігатись в регіонах з високим приростом населення, таких як Африка, Азія, Близький Схід.

Очікується, що світове виробництво м’яса до 2028 року буде на 13% вище за середні показники 2016-2018 рр., причому 74% цього приросту припадає на країни, що розвиваються. За 10 років на Азію припадатиме 56% світового імпорту м’яса, а Філіппіни, Японія, Малайзія та В’єтнам, як очікується, зафіксують найвищі рівні споживання та імпорту, оскільки попит перевищуватиме внутрішні виробничі потужності.

Прогнозується, що світовий експорт м’яса в 2028 році буде на 18% більшим порівняно з періодом 2016-2018 років. Найпомітніше темпи закордонних продажів будуть зростати в Бразилії та Аргентині.

Прогноз ОЕСР зазначив, що значний вплив на світову торгівлю м’ясом протягом найближчого десятиліття матиме низка факторів: африканська чума свиней, стійкість до бактерій та кліматичні зміни, які впливатимуть на постачання харчових продуктів, зміну дієти та здоров’я людей.

Як писали Investory News, капіталізація одного з основних виробників штучного м’яса Beyond Meat перевищила вартість найбільших ресторанних мереж та інших галузевих підприємств. На кінець липня вона сягала понад $13,2 млрд.

Нещодавно Україні дозволили експортувати молоко та молочні продукти до Японії, а імпорт агропродукції збільшено до $2,8 млрд.

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram