Вартість “чорного золота” знижується на фоні далеко не кращих економічних прогнозів трейдерів
Світові ціни на нафту продовжують падати з минулого тижня на фоні побоювань трейдерів уповільнення економічного зростання і очікувань прогресу в торгових переговорах між США і Китаєм, пише Reuters.
Вартість грудневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $58,34 за барель, що на $0,05 (0,05%) нижче за рівень закриття попередньої сесії. За підсумками торгів в п’ятницю ціна цих контрактів виросла на $0,66 (1,14%), до $58,37 за барель.
Ф’ючерс на нафту WTI на листопад на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу подорожчав на $0,04 (0,08%) — до $52,85 за барель. За підсумками попередньої сесії контракт впав в ціні на $0,36 (0,69%), до $52,81 за барель.
Як пише агенція, вартість обох марок сировини за підсумками попереднього тижня знизилася більш ніж на 5% через слабкі дані по виробництву в США і Китаї, оскільки тривала суперечка між провідними світовими економіками шкодить глобальному зростанню і підвищує ризик рецесії.
Очікується, що черговий раунд торговельних переговорів між США і Китаєм відбудеться у Вашингтоні 10-11 жовтня.
“Макроекономічні фактори нівелюють побоювання, пов’язані з можливим скороченням постачання нафти на світовий ринок, всупереч напруженої ситуації на Близькому Сході. Майбутні переговори США і Китаю також вносять плутанину”, — зазначає аналітик AxiTrader Стівен Іннес.
В Іраку, другому за величиною виробнику нафти з Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), антиурядові заворушення, в ході яких загинули близько ста осіб, стали серйозною проблемою у сфері безпеки й політики для уряду прем’єр-міністра Аделя Абдул Махді.
“Експорт іракської нафти в обсязі 3,43 млн барелів на добу з терміналів в Басрі може бути порушений, якщо нестабільність затягнеться на кілька тижнів”, — заявив керівник Євразійської групи по Близькому Сходу і Північній Африці Айхам Камель.
Він також додав, що будь-який збій у видобутку нафти може статися в той час, коли Саудівська Аравія втратила значну частину надлишкових (резервних потужностей).
Глобальні поставки також стикаються з проблемами ремонту і технічного обслуговування.
Нагадаємо, ціни на нафту еталонних марок в ході торгів у понеділок, 30 вересня, незначно знижувалися після падіння за підсумками минулого тижня.
А станом на 16 вересня ф’ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 19,5% до $71,95 за барель після того, як за два дні до того в результаті нападу на нафтові об’єкти Saudi Aramco в Саудівській Аравії було закрито близько 5% світових поставок.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах