Соцмережі
17 Травня 2019
777

Андрій Герус: Проблемні домашні СЕС

Анулювання “зелених” тарифів за новою правкою закону

Із забороною дрібних домашніх СЕС все ще набагато гірше, аніж здавалося.

Виявляється правка номер 24 закону 8449-д обнулює всі «зелені» тарифи домашніх наземних СЕС потужністю до 30 кВт. І для нових станцій, і для тих, які вже збудовані/працюючі.

Справа у тому, що НКРЕКП індексує такі зелені тарифи до курсу євро і встановлює нові тарифи для таких СЕС кожен квартал. Згідно закону у наступному кварталі такі тарифи не можуть бути присвоєні для наземних СЕС (навіть вже існуючих).

Це не просто ретроспективне (заднім числом) урізання тарифів для вже збудованих наземних домашніх СЕС. Це повне обнулення «зелених» тарифів для вже збудованих таких СЕС. Тобто з наступного кварталу ні по якому тарифу не можна буде продавати таку електроенергію в мережу.

Депутати півтора роки обговорювали зміни до закону, 5 робочих груп, десятки круглих столів – і такий результат. Для олігархів Ахметова та інших зберегли супервисокі «зелені» тарифи. Але для майже 10 000 українських сімей, які вклали 15-30 тис дол (а для багатьох це могли бути більшість їх заощаджень) у такі СЕС, повністю обнулили «зелений» тариф.

Тільки за це такий закон вартує вето. Але я сумніваюсь, що Порошенко накладе вето. І таке рішення Ради – це найбільш яскрава ілюстрація, яку я бачив за все своє життя, як депутати відносяться до звичайних українців, до середнього класу і до олігархів. Я думав, що вже різного надивився і розумію весь масштаб цинізму. Але, зізнаюсь чесно, тут навіть я у шоці від «рішучих реформ».

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram