Мова йде про систему розпізнавання голосу, що була розроблена компанією VoiceBox Technologies
Компанія VB Assets, що володіє патентами на технології розпізнавання голосу розробника VoiceBox Technologies, звинуватила Amazon у незаконному використанні своїх технологій та подала на компанію до суду, повідомляє Bloomberg.
За інформацією видання позов стосується шести патентів, пов’язаних з голосовими інтерфейсами, продажами та рекламою. “У прес-службі Amazon ситуацію щодо позову не прокоментували”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що VoiceBox засновано у 2001 році. Компанію називають піонером в розробці технологій розпізнавання голосу – у 2006 році компанія представила пристрій, здатний за голосовим командам програвати музику, шукати інформацію та виконувати інші функції.
“У 2011 році співробітники компанії зустрілися з представниками Amazon, щоб запропонувати їм ліцензію на використання свого програмного забезпечення, що розпізнає мову. Тоді Amazon від операції відмовилася, а у 2014 році представила голосового помічника Alexa і розумну колонку Echo, які мали назвичайну подібність з тим, що тоді пропонувала VoiceBox”, – зазначається у позові.
Видання додає, що у 2016 році Amazon найняла головного наукового співробітника VoiceBox Філіпа Ді Крісто, а також запросила інших співробітників компанії. У відповідь на це гендиректор VoiceBox Майк Кенневік у 2017 році відправив главі Amazon Джеффу Безосу лист із пропозицією купити компанію. “Водночас він зустрівся з представниками Amazon і передав їм резюме патентного портфеля VoiceBox”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у 2018 році VoiceBox була продана розробнику технологій розпізнавання мовлення Nuance Communications. “Але патенти, про які йде мова в позові, після угоди були передані компанії VB Assets. Її єдиним керівником є Майк Кенневік”, – пише Bloomberg.
Крім того, представник VB Assets розповів, що компанія належить трасту, який заснований в інтересах співробітників й інвесторів VoiceBox. “Подробиці розкривати він відмовився”, – наголошує видання.
Нагадаємо, що за останні декілька місяців це вже не перше звинувачення стосовно Amazon. Так, у липні Investory News писали, що Єврокомісія почала антимонопольне розслідування відносно компанії. Претензії влади ЄС пов’язані з тим, що інтернет-гігант і сам продає товари, і надає майданчик іншим, збираючи дані про них. Американській компанії може загрожувати штраф в розмірі до $23 млрд.
Попри це, згідно з другим щорічним рейтингом та звітом BrandZ, Amazon вкотре став найціннішим роздрібним брендом у світі. Його вартість складає $315,5. Друге місце серед 75 брендів посів китайський гігант електронної комерції Alibaba, вартість якого у порівнянні з минулим роком збільшилася на 48% і склала $131,2 млрд, випередивши McDonald’s ($130,4 млрд), який очолив третю сходинку рейтингу.
Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах