Новини
3 Листопада 2023
220

За місяць аграрний експорт зріс на 15%

Було експортовано 4,8 мільйони тонн

У жовтні 2023 року Україні вдалося експортувати 4,8 млн т продукції АПК, що на 15% більше аналогічного показника попереднього місяця, повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу.

Там наголосили, що потрібно врахувати, що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон і значна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд.

“Зростання обсягів експорту, що спостерігається в жовтні 2023 року, вдалося досягти попри проблеми з маршрутами через річкові порти Дунаю — традиційне сезонне мілководдя, яке перешкоджає заходженню суден більшої тоннажності та зменшує навантаження на баржі. Зокрема, частково в зростанні експорту допомогло долучення ще одного каналу експорту — морських портів Одеської області, які зараз функціонують в межах тимчасового морського коридору. Однак, обсяги експорту цим каналом дуже далекі від довоєнних показників”, — пояснили в УКАБ.

Структура експорту в жовтні:

• зернові культури: 2,5 млн т (пшениця — 52%, кукурудза — 45%, ячмінь — 3%). Зростання до показника минулого місяця: +20%;

• олійні культури: 914,0 тис. т (ріпак — 48%, соєві боби — 48% та насіння соняшнику — 3%). Зростання: +4%.

• рослинні олії: 508,7 тис. т (соняшникова олія — 80%, ріпакова — 14% та соєва — 6%). Зростання: +6%.

• макухи після вилучення рослинних олій: 491,5 тис. т (соняшникова — 86%, соєва — 14%). Зростання: +18%.

• Порівняно з попереднім місяцем зріс експорт кукурудзи та соєвих бобів, збір яких зараз активно триває.

“Хоч і спостерігається зростання обсягів експорту, вони залишаються недостатніми для вивезення того врожаю, який цього року зібрала Україна. Для відносно нормального функціонування аграрного ринку за місяць Україна має експортувати близько 6 млн т продовольства, бажано морськими шляхами, де менш дорога логістика”, — наголошують в УКАБ.

Раніше Investory News писали, що названо найкращі агровиробники України.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram