Новини
13 Жовтня 2020
709

Володимир Зеленський підписав закон щодо процедури банкрутства

А ще – закон щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період карантину через COVID-19

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства” № 686-ІХ, який парламент ухвалив 5 червня 2020 року, про це повідомляє пресслужба глави держави.

Зазначається, що документ спрямований на усунення недоліків Кодексу України з процедур банкрутства та недопущення відкриття проваджень у справах про банкрутство органів державної влади, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ та організацій.

“Згідно з підписаним законом, провадження у справах про банкрутство боржників – казенних підприємств та бюджетних установ, а також санація таких боржників до відкриття провадження у справі про банкрутство не допускаються”, – йдеться у повідомленні.

Додається, що завдяки документу господарські суди матимуть змогу здійснювати провадження у справах про банкрутство у встановлені Кодексом процесуальні строки, що стимулює інвестиційну та кредитну сфери економіки.

Крім того, Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19” № 728-ІХ, ухвалений Верховною Радою 18 червня 2020 року.

Зазначається, що закон сприятиме відновленню платоспроможності суб’єктів господарювання, які можуть опинитися під загрозою банкрутства у період дії обмежувальних заходів, упроваджених з метою запобігання поширенню COVID-19.

“Дозволяється проведення зборів та комітету кредиторів дистанційно у режимі відеоконференції та шляхом опитування та продовження строків проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство. Також тимчасово, на період дії встановленого Кабінетом Міністрів карантину та протягом 90 днів з дня його скасування, забороняється відкриття провадження у справах про банкрутство боржників – юридичних осіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, що виникли з 12 березня 2020 року”, – йдеться у повідомленні.

Додається, що комітету кредиторів та забезпеченим кредиторам (щодо майна, яке є предметом забезпечення) надається право ухвалити рішення про зупинення проведення аукціонів з продажу майна боржника.

Крім того, законом зупиняється нарахування відсотків на зобов’язання боржника перед кредиторами, які реструктуризовані планом санації чи реструктуризації боргів боржника.

Нагадаємо, у квітні минулого року президент України підписав Кодекс з процедур банкрутств, який був прийнятий Верховною Радою у жовтні 2018 року. Положення кодексу викладено у двох книгах: “Корпоративне банкрутство” і “Відновлення платоспроможності фізичної особи”.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram