Новини
30 Жовтня 2019
919

Визначено ТОП-3 країн-імпортерів української агропродукції

Найбільше з початку року вітчизняного продовольства закупив Китай – на $1,364 мільярда

За результатами січня-вересня 2019 року рейтинг країн-імпортерів вітчизняної агропродукції очолив Китай, який торік за цим показником посідав третє місце. З початку нинішнього року ця країна закупила українського продовольства на $1,364 млрд, майже на 85% перевищивши відповідний показник минулого року, повідомляє Agro.News.

Друге місце утримує Єгипет, який імпортував з України сільгосппродукції на $1,188 млрд, третє – Нідерланди ($1,125 млрд).

Загалом основними ринками збуту вітчизняної агропродукції залишаються три регіони – країни Азії, Європейського Союзу та Африки. “На них припадає понад 90% вартості українського експорту сільгосппродукції”, – розповів заступник директора ННЦ “Інститут аграрної економіки”, член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, визначальними позиціями у товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту є зернові та олійні культури, олія, залишки та відходи, а також м’ясо. Їх сукупна частка становить близько 85% в аграрному експорті.

Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції традиційно утримують азійські країни, які за січень-вересень 2019 року закупили українського продовольства на $6,529 млрд. Частка Азії за цей період склала 41,4% від загального експорту аграрної продукції.

Третина вітчизняного експорту сільгосппродукції (33,9%) припадає на країни ЄС. Так, за дев’ять місяців поточного року вони закупили українського продовольства на $5,344 млрд.

При цьому обсяги експорту до країн Африки склали $2,4 млн – 15,2% від загального експорту аграрної продукції.

“Зростання вартісних обсягів експорту української агропродовольчої продукції у січні-вересні 2019 року спостерігається по всіх напрямках. Найбільше обсяги постачання збільшилися до країн ЄС – на $1,2 млрд. Експорт до країн Азії зріс на $0,8 млрд, до африканських країн – на $0,7 млрд”, – зазначив Микола Пугачов.

І додав, що експорт вітчизняної сільгосппродукції до країн СНД скоротився. Так, країни цього регіону за січень-вересень 2019 року імпортували українського продовольства на $1,045 млрд, що склало 6,6% від загального експорту аграрної продукції.

Нагадаємо, наприкінці липня Україні дозволили експортувати молоко та молочні продукти до Японії.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram