Новини
15 Липня 2021
826
2 хвилини

Виробники електроенергії тепер укладатимуть двосторонні договори тільки на електронних аукціонах

Порядок проведення електронних аукціонів затверджується урядом

Парламент зобов’язав виробників усіх форм власності, крім виробників за зеленим тарифом і тим, хто отримав держпідтримку внаслідок аукціону, з 1 вересня 2021 року до 1 квітня 2022 року продавати електроенергію за двосторонніми договорами (ДД) виключно за результатами електронних аукціонів, а трейдерів і постачальників — продавати на ринку “на добу вперед” (РДВ) не більше 10% ресурсу, придбаного за ДД.

Відповідні зміни в закон про ринок електроенергії внесені законом про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ і забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу (законопроєкт №3508-д від 4 червня 2021), затвердженим в цілому 14 липня 303 голосами.

“З метою забезпечення прозорості та рівних умов для виробників електроенергії державної, комунальної та приватної форм власності тимчасово, до 1 квітня 2022 року, виробники електроенергії, крім виробників за зеленим тарифом і тим, хто отримав держпідтримку внаслідок аукціону, продають електроенергію за двосторонніми договорами виключно на електронних аукціонах”, — йдеться у запропонованій на засіданні 13 липня енергокомітетом Ради правки №756 до законопроєкту №3508-д до другого читання.

Згідно з пропозицією комітету, порядок проведення електронних аукціонів затверджується Кабінетом Міністрів України (КМУ).

Рішення про відпуск електроенергії за двосторонніми договорами виключно в тому випадку, якщо вони були укладені за результатами електронних аукціонів, набирає чинності з 1 вересня.

За словами глави енергокомітета Ради Андрія Геруса, укладені договори, період дії яких припадає на час з 1 вересня, виробники будуть зобов’язані робити відповідними закону і переукласти їх, якщо вони укладені не за результатами аукціону.

Що стосується обмежень трейдерів і постачальників, до 1 листопада 2021 року загальний (максимальний) обсяг продажу ними електроенергії на РДВ за місяць не може перевищувати 10% зареєстрованого обсягу покупки за двосторонніми договорами у виробників або гарантованого покупця на цей розрахунковий період.

У разі імпорту електроенергії обсяг продажів на РДВ збільшується на обсяг імпортованого ресурсу, випливає із зазначеної правки №756.

Нагадаємо, з метою посилення відповідальності недобросовісних учасників ринку за порушення договірних умов Міністерство енергетики ініціює внесення змін до Регламенту організації та проведення електронного аукціону з продажу електроенергії на “Українській енергетичній біржі”.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram