Новини
24 Вересня 2021
677

Верховна Рада ухвалила закон про підтримку молодих фермерів

Документ сприятиме реалізації підприємницьких ініціатив

Верховна Рада України у п’ятницю, 24 вересня, ухвалила законопроєкт №4046 щодо стимулювання господарств фермерів, молодших 35 років. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВР.

Зазначається, що закон унормовує склад земельних ділянок фермерських господарств, а також визначає коло отримувачів державної підтримки через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

У документі уточнюються деякі поняття щодо визначень виду фермерського господарства. Крім цього, запроваджено держпідтримку фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно).

У Раді заявляють, що це “надасть можливість сільській молоді реалізувати свої підприємницькі ініціативи та сприяти зупиненню міграції молоді із сільських територій”.

Відповідно до закону, новоствореним фермерським господарствам у період становлення (перші 3 роки після його створення), фермерським господарствам, зокрема з відокремленими фермерськими садибами, сімейним фермерським господарствам, фермерським господарствам, які провадять господарську діяльність і розташовані у гірських населених пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабміном, надається допомога коштами держбюджету.

Зокрема — через Український державний фонд підтримки фермерських господарств, також допомога може надаватися коштами місцевих бюджетів.

Зазначається, що Кабмін щороку в проєкті держбюджету передбачає кошти на підтримку фермерських господарств.

Згідно із законом, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку в проєктах місцевих бюджетів можуть передбачати кошти на підтримку фермерських господарств.

При цьому, фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно), надається грошова допомога коштами державного бюджету обсягом і порядку, що затверджуються урядом.

Раніше Investory News писали, що аграрії зможуть отримати субсидію обсягом 5 тис. грн на гектар для розвитку невеликих сімейних ферм — водночас загальна сума не перевищуватиме 100 тис. грн на одне господарство.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram