Новини
9 Жовтня 2020
796

В Україні з 2021 року введуть нульове мито на ввезення вина з ЄС

Найбільшим постачальником залишається Італія – за шість місяців завезено вина на $20,7 мільйонаЗ 2021 року в Україні, згідно із зобов’язаннями щодо обнулення імпортних мит на низку товарів протягом семирічного періоду після укладення економічної частини Угоди про асоціацію з Євросоюзом, буде введене нульове мито на ввезення вина з ЄС, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначила Катерина Звєрєва, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА), міжнародний консультант ФАО ООН, на сьогодні складається не найкраща ситуація на виноробному ринку – на 25−30% збільшився імпорт вина до України, у порівнянні з минулим роком.

Наразі мито на ввезення вина з ЄС становить 0,3−0,4 €/літр. У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн. “При цьому найбільшим зовнішнім ринком для українських виноробів став Казахстан, куди було поставлено продукції на $1,3 млн”, – зазначає видання. Додається, що одним із найбільших ринків залишається Німеччина, куди було експортовано вина на мільйон доларів.

Імпорт вина минулого року становив $146,7 млн. “У першому півріччі поточного року Україна експортувала вина на $6,1 млн. При цьому імпорт становив $67,9 млн”, – зазначає Держмитслужба.

За даними статистики у грошовому вираженні експорт нижче за імпорт в 11 разів. “Традиційно найбільшим постачальником вина до України є Італія. За шість місяців цього року італійського вина завезено на $20,7 млн. Друге місце у списку належить Франції ($10,5 млн), третє – Німеччині ($9,9 млн). З інших країн Україна імпортувала вина на $26,7 млн”, – розповідає вона.

І додає, що імпорт глобально зростає, проте Україна не може забезпечити ефективної підтримки галузі так, як це робиться в ЄС. “Для прикладу візьмемо Іспанію – одного з провідних гравців світового ринку вина. Місцеві виноградарі отримують від держави 50% повернення інвестицій у закладки виноградників. Це досить суттєва допомога виноробам уже на початковому етапі, адже такі інвестиції є довгими за термінами окупності. Інший приклад країн, про який говорять українські винороби – це Франція. Минулого року на фінансування виноробної галузі тут виділялося до €8 млрд”, – наголосила Катерина Звєрєва.

У результаті українським виноробам і профільним асоціаціям конкурувати з тими, у кого в пляшці до 70% дотацій, неможливо. Тому українські виноградники на сьогодні вирубують, і ситуація для виноробів не дуже сприятлива.

“Важливо й те, що на старті виноробного бізнесу в країнах ЄС підприємцям або надають пільговий податковий режим, або взагалі впроваджують “податкові канікули” – все це робиться з метою розвитку їхньої справи. Цей досвід варто було б взяти до уваги й Україні, й це стосується не тільки виноробної галузі”, – підсумовує вона.

Нагадаємо, у Франції пандемія коронавірусу викликала найрізкіше скорочення попиту на шампанське з часів Другої світової війни.

Тим часом в Європі погреби будуть украй заповнені непотрібним вином. А от США 25-відсотковим митом зірвали експорт деяким европейським країнам.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram