Новини
25 Липня 2022
562

В Україні розробили бота, що допомагає визначити інсульт

Telegram-бот отримав назву Just save life

Український лікар-хірург Андрій Маранов разом із однодумцями запустили Telegram-бота Just save life, який допомагає визначити інсульт за зовнішніми ознаками, повідомляє AIN.UA.

Андрій Маранов від початку війни — інструктор із тактичної медицини сектору оборони міста Києва. Також він займався стартапами із 3D-друку, 3D-сканування та доповненої реальності.

Ідея такого бота з’явилась у нього після випадку, коли Андрій був на стажуванні за кордоном, і в його матері (також лікаря) трапився інсульт. Через невчасно надану допомогу вона вижила, але стала інвалідом, із порушенням мовлення та паралізованою половиною тіла. Тож Андрій вирішив зробити дані про те, як розпізнати інсульт, максимально доступними та публічними.

Допомагала працювати над ботом команда комунікаційної кампанії “Гарантовано!” у межах проєкту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я”. На цю мить у боті доступні дані по українських лікарнях, які законтрактовані Національною службою здоров’я для надання допомоги при інсультах, а також матеріали про те, які ознаки інсульту, та що потрібно робити.

Бот визначає геолокацію користувача і показує найближчі п’ять лікарень з інсультним відділенням. За допомогою бота можна в один клік обрати лікарню зі списку та зателефонувати напряму, попередити про пацієнта.

“У ситуації, де можливий інсульт, основне — це розпізнати його, і якщо потрібна шпаргалка, у боті є інфографіка про його ознаки. Далі, надзвичайно важливо — довезти пацієнта і правильну лікарню, не в терапію, не у звичайну неврологію, а саме в інсультне відділення, що має потрібний тип лікування для даного пацієнта, обрати таку лікарню також можна за допомогою бота”, — пояснює лікар.

Згідно з офіційною статистикою, в Україні щороку стається 100 000-110 000 інсультів (понад третина з них — у людей працездатного віку), 30–40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% — протягом року від початку захворювання; лише близько 10% повертаються до повноцінного життя. Вчасне розпізнання інсульту та надання медичної допомоги напряму впливає на те, наскільки людина після нього відновиться.

Як писали раніше Investory News, багаторазові пляшки для спорту з м’якого пластику виділяють у водопровідну воду кілька сотень різних хімічних речовин. Вчені розповіли, що були приголомшені кількістю хімічних речовин, які утримуються у воді після того, як вона 24 год побула у пластиковій пляшці. Далі — за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram