Причиною здорожчання є дефіцит жита в країні

В Україні у сезоні 2025/26 очікується дефіцит жита, що призведе до подорожчання житнього хліба і може змусити деяких виробників взагалі припинити його випікання, розповів директор спілки “Борошномели України” Родіон Рибчинський в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
“Щодо обсягів виробництва пшениці у 2025 році, то, за різними оцінками, плюс-мінус 20 млн тонн в Україні буде. Цього обсягу більше ніж достатньо, щоб внутрішньої проблеми із борошном і хлібом не було. Посів круп’яних культур – проса, гречки, вівса, гороху – щойно завершився. Якою буде погода влітку і, відповідно, врожай ярових культур – говорити поки що складно. З упевненістю можна лише сказати, що на 100% в сезоні 2025/26 буде дефіцит жита”, – сказав Рибчинський.
Уже зараз Україна частково переробляє польське жито, а для випікання хліба використовують балтійське житнє борошно. За словами Рибчинського, це стало реаліями української борошномельної галузі.
“Причина — небажання сільгоспвиробників сіяти жито, оскільки його врожайність на третину нижча, ніж у пшениці — до 40 ц/га проти 60 ц/га відповідно. Попит на жито є лише на внутрішньому ринку. Проте наразі ціна на нього більше ніж конкурентна: якщо 2024 року одна тонна жита коштувала 6000 – 7000 грн, то станом на травень 2025 року — 12 000 – 14 000 грн. Раніше весь дефіцит покривався з білорусі, що й призвело до скорочення обсягів виробництва жита в Україні – аграріям було складно конкурувати з постачаннями з білорусі”, — сказав Рибчинський.
Нагадаємо, вартість українського агроекспорту зросла до $432,7 за тонну.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах