Новини
13 Травня 2021
451

В Україні майже 8,5 тисяч мільйонерів

Один киянин задекларував доходи на понад один мільярд гривень

За попередніми підсумками деклараційної кампанії доходи у сумі понад 1 млн грн задекларувала 8451 особа. Проти минулого року їх кількість зросла на 6%. Понад 1 млрд грн доходів задекларував мешканець Києва, повідомляє пресслужба Державної податкової служби України.

Традиційно найбільша кількість мільйонерів у Києві (3375 особи), Дніпропетровській (684 особи), Харківській (595 осіб) та Київській (540 осіб) областях.

Загалом мільйонери задекларували дохід у сумі 70,4 млрд грн, визначено до сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі 1,6 млрд грн, військового збору — 0,2 млрд грн.

Найбільшу суму до сплати в бюджет визначено столичним мешканцем з доходів, отриманих за межами України, — майже 80 млн грн, зокрема податку на доходи фізичних осіб — 66,5 млн грн та військового збору — 11,1 млн грн.

Податкові зобов’язання до сплати в бюджет у сумі понад 20,0 млн грн за результатами 2020 року визначено 12 особами на загальну суму 418,0 млн грн, або 15% від загальної суми податкових зобов’язань (з урахуванням найбільшої суми). За територіальністю половина таких громадян проживають у Києві, по дві особи — в Одеській та Київській областях, по одній особі — в Харківській та Львівській областях.

Загалом, за оперативними даними, у 2021 році доходи, отримані протягом минулого року, задекларували майже 472 тис. громадян, що на рівні минулого року.

Найактивніше декларували доходи мешканці Запорізької (майже 51 тис. декларацій), Дніпропетровської (маже 40 тис. декларацій) та Херсонської (більше ніж 37 тис. декларацій) областей.

За підсумками 2020 року громадянами визначено податкові зобов’язання до сплати в бюджет обсягом 2,5 млрд грн податку на доходи фізичних осіб та 360,1 млн грн — військового збору.

Це майже на рівні минулого року, всупереч торішній складній ситуації. Так, станом на останній день подання декларації у 2020 році (30.06.2020) визначено ПДФО до сплати майже 2,7 млрд грн, військового збору — 379,0 млн грн.

“Для фізичних осіб, які бажають скористатися правом на податкову знижку, за результатами 2020 року компанія декларування не завершена і такі особи мають право подати декларації у термін до 31.12.2021 (включно). Пропонуємо не марнувати час та подати декларацію завчасно, зокрема, скориставшись спрощеною процедурою подання — через електронний сервіс “Декларація про майновий стан і доходи” в приватній частині Електронного кабінету платника”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що станом на 1 травня поточного року скористалися правом на податкову знижку майже 62 тис. осіб, задекларовано до повернення з бюджету — 190,6 млн грн.

Нагадаємо, в Україні можуть зрости податки, однак це торкнеться не всіх категорій бізнесу. Докладніше — за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram