Новини
16 Травня 2023
461

В Україні брак робочої сили

На це скаржиться третина українських підприємств

Фото: Pixabay

В Україні зросла кількість підприємств, які відчувають посилення проблем із пошуком персоналу.

“Серед усіх перешкод для ведення бізнесу в Україні брак робочої сили посідає п’яте місце — 31% опитаних підприємств вказують на проблеми із пошуком персоналу”, — розповіла виконавча директорка Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Оксана Кузяків під час презентації щомісячного опитування українського бізнес-середовища, пише Укрінформ.

Так, у квітні частка бізнесів, що відчули брак кваліфікованих працівників, зросла до 26,9% з 19,9% у березні. Водночас поменшало роботодавців (з 7% до 4,9%), які повідомили, що їм легко знайти некваліфікованих працівників.

Відтак підприємства не поспішають розширювати штат. Планують зростання кількості працівників лише 5,6% (порівняно із 8,3% у березні). Тоді як вже понад 91% не очікують змін у зайнятості (у березні таких було 88,3%).

“Якщо подивитися на цей показник за розміром підприємств, то побачимо, що у великих та середніх підприємств проблема з пошуком персоналу стоїть гостріше, на відміну від малих та мікробізнесів. Ця тенденція може свідчити про перші спроби великого та середнього бізнесу вдатися до розвитку”, — зауважила Кузяків.

Раніше Investory News писали, що українські стартапи отримають на підтримку €20 млн.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram