Новини
6 Грудня 2021
816

В очікуванні на зміни: Європейський центробанк оновить дизайн банкнот євро

Їх зроблять більш відповідними для європейців будь-якого віку та походження

Європейський центральний банк (ЄЦБ) планує змінити дизайн банкнот євро після проведення консультацій із європейськими громадянами, а процес, як очікується, завершиться у 2024 році, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на заяву ЄЦБ.

Процес редизайну розпочнеться зі створення фокус-груп, яким буде доручено зібрати думки людей з усієї єврозони щодо можливих тем для майбутніх банкнот євро.

Тематична консультативна група, до якої увійдуть по одному експерту від кожної країни єврозони, потім представить короткий список нових тем керуючій раді ЄЦБ.

Члени консультативної групи вже були призначені ЄЦБ на основі пропозицій національних центральних банків єврозони та представляють різні галузі, такі як історія, природничі та соціальні науки, образотворче мистецтво й технології.

“Банкноти євро нікуди не подінуться. Вони є відчутним і видимим символом того, що ми разом у Європі, особливо за часів кризи, і на них, як і раніше, є великий попит. Через 20 років настав час переглянути зовнішній вигляд наших банкнот, щоб зробити їх більш відповідними для європейців будь-якого віку та походження”, — зазначила президент ЄЦБ Крістін Лагард.

Сучасний дизайн банкнот євро заснований на темі “епох і стилів”, представленій вікнами, дверними отворами та мостами.

Дизайн банкнот євро — політично чутливе питання. У типових зображеннях на банкнотах — наприклад, знаменитих поетів, композиторів або будівель — є ризик того, що та чи інша держава відчує себе недостатньо представленою або недооціненою.

Нагадаємо, 26 квітня 2019 року припинився випуск банкнот номіналом €500 в Німеччині та Австрії. Якщо інші 17 країн Єврозони зробили це ще у січні 2019-го, то ФРН та Австрії надали більше часу для “плавного переходу”, оскільки саме в цих країнах оберталося найбільше 500-єврових купюр.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram