Новини
13 Червня 2022
462

Уряд Німеччини створить “зерновий міст” з Україною

Для розблокування експорту йде пошук транспорту і способів оплати

На тлі загрози блокування в Україні врожаю зернових федеральний уряд Німеччини хоче зробити експорт зерна за допомогою фонду для вагонів, а також гарантій та субсидій, повідомляє Handelsblatt.

Німецькі сільськогосподарські трейдери закликають політиків та бізнес до узгоджених дій для організації експорту зерна з України на початку сезону жнив та забезпечення виробництва продуктів харчування на найближчі кілька років.

Багато компаній вже контактують із сільськогосподарськими підприємствами та торговельними компаніями в Україні та “намагаються організувати транспорт, розвантажити різні типи вантажівок, вагонів або контейнерів і розробити способи оплати”, повідомляє Федеральна асоціація сільського господарства.

Трейдери разом із Асоціацією сільськогосподарської торгівлі написали листа федеральним міністрам: транспорту, економіки, фінансів та сільського господарства.

“На жаль, компанії у ланцюжку створення вартості, від аграрного бізнесу в Україні до операторів портових терміналів, стикаються із проблемами, які не можуть розв’язати самостійно”, — зазначили в Асоціації.

Тому, за рекомендацією Комісії ЄС федеральний уряд має створити національний координаційний офіс.

Гарантії на транспортування уряд хоче надати відомій компанії Hermes. Обговорюється створення фонду вагонів. Також потрібна допомога у створенні перевантажувальних терміналів на кордоні з Україною через різні колії залізниць.

Таким чином, залізниця має плани перевезти до 10 млн тонн.

Координаційний центр має запустити вагони-зерновози. Він також забезпечить пільговий режим для вагонів у залізничних ремонтних майстернях. Крім того, вантажівкам зі стандартом викидів Euro II, які все ще поширені в Україні, мають дозволити на обмежений період часу в’їжджати на територію ЄС.

Асоціація виступає за прискорення оформлення на зовнішніх кордонів ЄС. Наразі очікування на кордонах триває до трьох днів, повідомив президент Асоціації Райнер Шулер.

Оскільки вантажівки влітку зайняті перевезенням зерна з поля до складу, федеральний уряд має збільшити допустиму загальну вагу вантажівок з 40 до 44 тонн.

Державна компанія Deutsche Bahn AG намагається допомогти через свою дочірню компанію з вантажних перевезень.

“Ми робимо все, що можемо зробити як соціально відповідальна компанія”, — сказав спікер.

“З нашими дочірніми компаніями European DB Cargo у Польщі та Румунії ми вже відправляємо кілька поїздів на день із зерном через Європу до різних морських портів. Наразі йдеться про розширення експорту сільськогосподарської продукції”, — додав він.

Мета — стабільне сполучення з морськими портами Північного, Чорного та Середземного морів.

“Ми наполегливо працюємо над тим, щоб зерно можна було транспортувати з України залізницею, щоб запобігти глобальному голоду”, — сказав уповноважений федерального уряду з питань залізниць Міхаель Тойрер.

Згідно з даними Комісії ЄС з транспорту, 600-метровий потяг може перевезти близько 1900 тонн зерна, тоді як баржа — близько 3000 тонн. Мета — вивезти з України 20 млн тонн зерна, щоб звільнити склади для нового врожаю.

Україна вважається житницею світу, однак, враховуючи російську загарбницьку війну, українська аграрна економіка більше не може використати важливих морських портів для експорту. Отже, необхідно відкрити нові маршрути сушею, а також організувати вантажівки та вагони-зерновози для поїздів, пояснює видання.

Нагадаємо, влада Туреччини підготувала “дорожню карту” для розв’язання глобальної продовольчої кризи, спровокованої нападом рф на Україну.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram