Новини
23 Вересня 2022
365

Українські компанії зможуть відправляти товари у 35 країн за спрощеною процедурою

Спільний транзит почне діяти з 1 жовтня

З 1 жовтня українські компанії зможуть відправляти товари безпосередньо зі своїх складів щонайменше у 35 країн — учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту, повідомили у Державній митній службі.

“Конвенція про процедуру спільного транзиту, міжнародне застосування NCTS — це нова реальність для українського бізнесу, яка розпочнеться вже з 1 жовтня. Ми ініціювали семінар, щоб зупинитися на практичних аспектах, які цікавлять бізнес. Інтерес до семінару безпрецедентний. Ми продовжуватимемо спілкування, щоб у бізнесу не лишалося запитань без відповідей”, — зазначив заступник голови Держмитслужби Владислав Суворов.

У відомстві нагадали, що при вивезенні товарів за межі митної території України на кордоні з ЄС оформлюється транзитна декларація та має завчасно подаватися Entry Summary Declaration (українська загальна декларація прибуття є аналогом такої європейської декларації). Ці декларації часто оформлюють безпосередньо в пункті пропуску на кордоні. Вартість відповідних послуг закладається у ціну перевезення товарів.

Однак тепер у компаній з’являється можливість подавати такі декларації всередині країни. За умови отримання транзитних спрощень у комбінації зі спрощеннями, передбаченими Митним кодексом, українські компанії зможуть відправляти товари безпосередньо зі своїх складів щонайменше у 35 країн — учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Таким чином, підприємства будуть економити кошти та час на кордоні.

Отримання спрощень є безплатним. Єдине, що потрібно компанії для їх отримання, — це бажання та час, аби розібратися з нормативною базою та заповнити відповідну заяву та анкету самооцінки.

Раніше Investory News дізнавалися, як росія обходить санкції проти вантажних перевезень. На кордоні з боку рф російські вантажівки замінюють на європейські.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram