Новини
19 Лютого 2024
177

Україні передадуть $500 тисяч конфіскованих російських коштів

Мін’юст США ухвалив відповідне рішення

Конфісковані з незаконної торгівлі зброєю кошти напряму передадуть Естонії, яка виділить їх для України, повідомляє пресслужба Міністерства юстиції США.

Ці кошти були конфісковані Сполученими Штатами після розкриття незаконної мережі закупівель, яка намагалася ввезти в росію високоточні верстати американського виробництва, що використовувалися в оборонному секторі та для розповсюдження ядерної зброї.

Громадянин Латвії, обвинувачений у зв’язку з цією схемою закупівель, визнав себе винним у порушенні експортних законів і правил США.

Цей переказ є першим переказом коштів від Сполучених Штатів до іноземного союзника з прямою метою допомоги Україні, і другим випадком, коли Спеціальна група KleptoCapture Міністерства юстиції США надає конфісковані російські активи Україні — минулого року вона передала $5,4 млн конфіскованих коштів Державному департаменту США на підтримку українських ветеранів війни.

Конфісковані кошти передаються до Естонії, оскільки факти цієї справи не дозволяють здійснити пряму передачу в Україну.

Естонія використає ці кошти на проєкт з прискорення оцінки збитків та критично важливого ремонту української системи розподілу та передачі електроенергії, яка стала цілеспрямованою мішенню для російських сил.

Як писали раніше Investory News, що підписано меморандум про виробництво боєприпасів Rheinmetall в Україні.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram