Новини
28 Липня 2020
838

Україна збільшила експорт харчових продуктів лише до країн Азії

За перше півріччя азійські країни закупили українського продовольства більш ніж на $4,9 мільярда

У першому півріччі 2020 р. Україна змогла збільшити обсяги експорту харчових продуктів тільки в країни Азії, повідомили в Інституті аграрної економіки.

За даними Державної служби статистики України, експорт агропродовольчої продукції у січні-червні поточного року лишився майже на рівні минулорічних показників за відповідний період (+ $0,1 млрд) і склав $10,4 млрд.

За розрахунками науковців, частка експорту агропродовольчої продукції в загальному експорті України за результатами шести місяців 2020 р. перевищує 45%.

Основними ринками збуту вітчизняної агропродукції залишаються чотири регіони — країни Азії, Африки, Європейського Союзу та СНД. У першому півріччі цього року їх сумарна частка склала понад 97 % вартості українського експорту сільгосппродукції.

За словами заступника директора Інституту аграрної економіки Миколи Пугачова, в умовах пандемії тільки Азія змогла наростити обсяги закордонних поставок вітчизняних харчових продуктів. За перше півріччя 2020 р. азійські країни закупили українського продовольства більш ніж на $4,9 млрд, перевищивши торішній показник на 14,5%. Частка Азії за цей період склала 47,4% від загального експорту аграрної продукції.

Частка європейських країн у зарубіжних поставках агропродукції з України зменшилась до 28,7 %. За січень-червень 2020 р. вони закупили українського продовольства майже на $3,0 млрд, тоді як торік за відповідний період вартість поставок до цього регіону склала $3,4 млрд.

Обсяги експорту до країн Африки залишилися майже на рівні відповідного періоду минулого року і становили близько $1,6 млрд. Частка цього регіону склала 15,2 % від загального експорту аграрної продукції з України.

При цьому після незначного пожвавлення експорту вітчизняної сільгосппродукції до країн СНД, яке відбулося у 2017 та 2018 рр., спостерігається спадна тенденція. Країни цього регіону за січень-червень поточного року імпортували українського продовольства на $0,6 млрд, що склало 6,0 % від загального експорту аграрної продукції.

За результатами першого півріччя 2020 р. рейтинг країн-імпортерів вітчизняної агропродукції очолює Китай, який проти аналогічного періоду минулого року збільшив обсяги закупівель українського продовольства більш ніж у півтора раза (+52,8 %) — до $1410 млн.

Друге місце утримує Єгипет, який придбав вітчизняних харчів на $789 млн. Індія, яка до 2019 р. традиційно була серед перших, другий рік поспіль посідає третє місце у рейтингу. За результатами шести місяців 2020 р. вона імпортувала з України сільгосппродукції на $743 млн.

Значну виручку українські експортери отримали також з Нідерландів ($709 млн), Іспанії ($583 млн), Туреччини ($545 млн), Польщі ($357 млн), Італії ($302 млн) та Білорусі ($250 млн).

Визначальними товарами для українського експорту залишились зернові, олія та олійні культури, залишки та відходи, а також м’ясо та субпродукти. Разом вони забезпечили понад 85% виручки від продажу вітчизняного агропродовольства на ринки країн світу.

Нагадаємо, за лютий-червень 2020 р. український плодоовочевий експорт обвалився на 43%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як писали раніше Investory News, Україна оновила рекорди: за підсумками 2019/2020 маркетингового року (МР — липень-червень) експортувала 20,5 млн тонн пшениці та 30,3 млн тонн кукурудзи.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram