Ізраїль залишив лідерство, яке тримав з 2007 року
Вперше з 2007 року найбільш мілітаризованою країною світу визнано не Ізраїль. Цьогоріч цей рейтинг очолила Україна, свідчить Глобальний індекс мілітаризації (GMI) 2023, опублікований Боннським міжнародним центром дослідження конфліктів (BICC).
У Глобальному індексі мілітаризації військовий апарат і громадянське суспільство держави пов’язані один з одним. Аналітики зважують військові витрати країни, кількість військових та озброєння проти її валового внутрішнього продукту (ВВП) та інших цивільних показників.
GMI зазвичай ґрунтується на останніх доступних даних — для поточного опитування це переважно за 2022 рік, тому війна в Газі поки що не відображена в ньому.
Досі Ізраїль був лідером цього рейтингу з 2007 року. Проте цього року перше місце посіла Україна. Натомість росія отримала 10 місце в рейтингу — москва значно збільшила свої військові витрати з $66 млрд до трохи менш як $72 млрд.
Проте масові втрати людей та матеріалів призвели до низького ступеня мілітаризації.
Загалом топ-10 мілітаризованих країн цього року виглядає так:
Зазначається, у світі зросла кількість озброєння. Проте в середньому ступінь мілітаризації знизився, тому що зросла чисельність населення або ВВП багатьох країн.
Водночас дослідники наголошують, що військові витрати в Західній і Центральній Європі зросли на 13% у 2022 році. Це найбільше зростання з часів закінчення холодної війни.
Нагадаємо, бельгійський бізнесмен постачав військові товари до рф.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах