Новини
7 Травня 2024
134

Україна потрапила у п’ятірку лідерів серед країн-постачальників малини до США

Ще 10 років тому Україна практично не експортувала заморожену малину

Фото: tsn.ua

За підсумками останніх 12 місяців Україна за обсягами експорту увійшла до топ-5 найбільших постачальників замороженої малини на ринок США, обійшовши всіх неамериканських постачальників, окрім Сербії. Для порівняння, Польща, яка активно захищає свій ринок від української малини, у цьому рейтингу продовжує втрачати позиції та вже опустилася на 8 місце, повідомляють аналітики EastFruit.

З квітня 2023 року до березня 2024 року включно Україна експортувала на ринок США 265 тонн замороженої малини.

Наприкінці 2023 року стався корінний перелом від одиничних пробних поставок до системного експорту партіями по 2-3 морські контейнери на місяць. Цього було достатньо, щоб випередити на ринку США за обсягом експорту таких системних експортерів, як Польща, Бельгія, Франція, Китай та Марокко.

“Ще 10 років тому Україна взагалі практично не експортувала заморожену малину, на світовому ринку безроздільно панували США та Сербія. Тільки у 2018-19 роках Україна почала впливати на світовий ринок малини, а вже сьогодні вона має реальні шанси претендувати на світове лідерство у цьому бізнесі”, — зазначив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, війна може негативно вплинути на темпи розвитку цього сектора, однак у 2024 році Україна залишається однією з небагатьох країн Європи, де площі під малиною не скоротилися, а потужності з переробки навіть збільшилися. При цьому цінові прогнози для виробників малини України на новий сезон є досить оптимістичні, а на ринку Європи відчувається ажіотажний попит на цю ягоду.

Як писали раніше Investory News, на півдні України жнива можуть розпочатися вже в травні.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram