Новини
12 Жовтня 2023
389

Україна має досягнення у стабілізації економіки

МВФ відзначив три з них

Міжнародний валютний фонд у ході підготовки до другого перегляду програми розширеного фінансування (EFF) відзначив щонайменше три важливі досягнення України, пов’язаних зі стабілізацією економіки, заявила директор-розпорядниця Фонду Крісталіна Георгієва під час пресконференції в Марракеші, пише Укрінформ.

“У цьому перегляді ми зафіксували три дуже важливих досягнення”, — зауважила глава Фонду.

Першим досягненням, за словами Георгієвої, є відновлення економічного зростання.

“Зараз ми прогнозуємо зростання приблизно до 3%. У нас був діапазон від 1% до 3%, і ми схиляємося до вищої межі цього діапазону”, — пояснила Георгієва.

Крім цього, показник інфляції в Україні був приведений до однозначних цифр, чого можуть досягти не всі економіки навіть у мирний час. Очільниця МВФ наголосила, що рівень інфляції в Україні був високим і знизився завдяки “продуманій політиці”.

Третім досягненням є те, що Україна має солідні міжнародні резерви. Це дало змогу НБУ почати втілення заходів щодо керованої гнучкості обмінного курсу.

Георгієва нагадала про необхідність помітного прогресу з українського боку щодо контролю витрат. Зокрема, в Україні вже ухвалили закон, який передбачає відновлення декларацій.

Глава Фонду підкреслила, що МВФ працює з українською владою “над усіма аспектами” програми розширеного фінансування EFF. А також поновив постійну роботу свого офісу в Києві, і це “дозволяє взаємодіяти з українською владою на щоденній основі”.

Нагадаємо, Deutsche Bank заявив про серйозні ризики для світової економіки.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram