Новини
18 Квітня 2024
141

Україна експортувала українським морським коридором 40 мільйонів тонн вантажів

Проте кількість оброблених вантажів зменшилася на 16% з початку року

Створений Військово-морськими силами морський коридор із серпня 2023 року забезпечив експорт майже 40 млн т вантажів, зокрема 26 млн т зерна, повідомив віцепрем’єр із відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) Олександр Кубраков на Форумі партнерства США-Україна 2024 у середу.

У січні-березні 2024 року порти Дунайського кластеру обробили понад 5,6 млн тонн вантажів, зокрема 4 млн тонн на експорт. Це на 16% менше вантажів, ніж у січні-березні 2023 року.

“Не дивлячись на всі виклики, ми відчуваємо підтримку Уряду США та американського приватного сектору”, — заявив Кубраков, нагадавши, що Експортно-імпортний банк США попередньо схвалив виділення кредиту $156,6 млн на закупівлю 40 дизель-локомотивів для “Укрзалізниці”.

Віцепрем’єр наголосив, що це саме той тип партнерства, до якого ми прагнемо з вами, американським бізнесом.

“Ми хочемо працювати пліч-о-пліч, щоб забезпечити економічну стійкість України. Працюємо над тим, щоб український експорт потрапляв на глобальні ринки, а Україна не просто зберігала, а й створювала нові робочі місця. Усе це є ключовими компонентами нашої економічної стійкості в умовах російської військової агресії, що наростає”, — сказав Кубраков.

Як писали раніше Investory News, “транспортний безвіз” між Україною та Чорногорією погоджено. Вантажні перевезення між країнами не потребуватимуть спеціальних дозволів.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram