Новини
12 Квітня 2024
145

“Транспортний безвіз” між Україною та Чорногорією погоджено

Вантажні перевезення між країнами не потребуватимуть спеціальних дозволів

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України домовилось із Міністерством транспорту і морських справ Чорногорії про лібералізацію всіх вантажних перевезень між країнами з 1 червня 2024 року, повідомляє пресслужба міністерства.

“Наша мета — щоб на карті Європі не лишилось країн, з якими в нас діє дозвільна система перевезень, а наші транспортні компанії могли доставляти товари у будь-яку країну без додаткових обмежень. Саме тому ми послідовно працюємо над лібералізацією вантажних перевезень з іншими країнами.

Понад 10 років тому була підписана Угода про автомобільні перевезення між нашими країнами, за цей час товарообіг між Україною та Чорногорією зріс у сім разів. Це є підтвердженням того, що лібералізація вантажних перевезень на часі та піде на користь обом державам”, — заявив віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Зазначається, що у міністерстві також працюють над розвитком регулярного та нерегулярного автобусного сполучення між державами.

“Важливо забезпечити наявність дозволів на нерегулярні рейси та можливість відкриття регулярного сполучення.

Невдовзі очікуємо відкриття першого регулярного маршруту з Києва до Будви. Щодо нерегулярних дозволів, то цього року маємо доступні звичайні універсальні дозволи та дозволи на маятникові рейси з унікальною можливістю заміни групи пасажирів до 10%”, — додав заступник міністра Сергій Деркач.

Також під час перемовин порушили питання можливості безпаритетного виконання пасажирських перевезень українськими компаніями.

Наразі сторони погодили, що у разі, якщо чорногорський перевізник відмовляється виконувати маршрут, то українська компанія може обслуговувати цей маршрут самостійно, додали в міністерстві.

Лібералізація вантажних перевезень — можливість виконувати перевезення без потреби у спеціальних дозволах – доступна до 36 країн, включно з країнами ЄС, зазначає Мінінфраструктури.

Нагадаємо, “транспортний безвіз” з Туреччиною продовжено.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram