До 2040 року Україна планує повністю відмовитися від використання вугілля у виробництві електроенергії
До 2032 року Міністерство енергетики планує побудувати два нових атомних блоки та запустити пілотні проєкти малих модульних реакторів, заявив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі, повідомляє пресслужба Міненего, пише Укрінформ.
“Розширення ролі атомної та “зеленої” енергетики та децентралізована енергетична система. Ці пріоритети — в основі нашої оновленої Енергетичної стратегії на найближчі десятиліття”, — підкреслив він.
За словами Демченкова, роль вугілля значно знизиться після 2032 року, а до 2040 року Україна планує повністю відмовитися від його використання у процесі виробництва електроенергії. Поступова відмова від вугілля відбуватиметься паралельно з будівництвом нових сонячних та вітрових генерацій, а також ТЕЦ, що працюватимуть на біопаливі.
“Очікується, що частка відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі досягне 25% у 2032 році та подвоїться до 2050 року”, — зауважив він.
За словами заступника міністра, енергетичний перехід для Європи буде не просто неповним без України, а й неможливим.
“Нещодавно Фатіх Барол, глава Міжнародного енергетичного агентства, назвав Закон США про зниження інфляції найважливішою кліматичною угодою з часів Паризької угоди. Ми переконані, що післявоєнне “зелене” відновлення України стане ще однією ланкою в цьому глобальному поштовху до кліматичної нейтральності”, — резюмував представник Міненерго.
Нагаддаємо, відновлення України має базуватись на новій “зеленій” електроенергії.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах