Новини
3 Червня 2024
114

Україна активно нарощує експорт заморожених овочів

Їх продаж за кордон збільшився вдвічі

За перший квартал цього року експорт заморожених овочів з України збільшився більш ніж удвічі порівняно з тим самим періодом минулого року і досяг 2200 тонн, принісши понад $2,7 млн експортного виторгу, повідомляє EastFruit.

Основними товарами були заморожені цвітна капуста, броколі та цукрова кукурудза. А головними покупцями виступають Німеччина, Ізраїль, Бельгія, Італія, Польща, Франція та Румунія.

“Зростання експорту овочевого заморожування, хоча це може здатися для багатьох дивним, є прямим наслідком бурхливого розвитку вирощування ягід в Україні. Після того, як в Україні різко зросло виробництво малини, інвестори почали вкладати кошти в нові підприємства із заморожування цієї ягоди. Однак для більш ефективного використання обладнання, потужностей зі зберігання замороженої продукції та маркетингу, багато хто почав розширювати асортимент виробленої продукції, поступово включаючи до нього інші ягоди, фрукти та навіть овочі. Це дозволяє вже кілька років поспіль підвищувати обсяги експорту заморожених овочів”, — говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Водночас він наголосив, що Україна перебуває лише на початку шляху розвитку цієї галузі.

“Варто зауважити, що поки що Україна більше імпортує, ніж експортує заморожених овочів, тому актуальним стає питання як підвищення якості продукції, так і подальшого розширення асортименту. Основні недоробки в Україні в сегменті заморозки солодкого перцю, овочевих сумішей та зелені”, — додав Ярмак.

Нагадаємо, товарообіг становить України $35,3 мільярда.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram