Новини
3 Грудня 2021
772

У Харківській області відкрито нове родовище із рекордними запасами газу

За попередніми оцінками ресурси родовища становлять до 5 мільярдів кубометрів газу

Укргазвидобування відкрило нове родовище з перспективними ресурсами до 5 млрд м³ газу, йдеться в повідомленні “Укргазвидобування”.

Нове Моспанівське родовище знаходиться у Харківській області. Перша пошукова свердловина, яка відкрила родовище, забезпечує 239 тис. м³ газу на добу. За попередніми оцінками ресурси родовища становлять до 5 млрд м³ газу.

Результати пошуково-розвідувальних робіт вказують на високу перспективність родовища. Це також підтверджує наявне поблизу Волохівське родовище, яке вже розробляє компанія.

“Відкриття Моспанівського родовища — це результат поєднання експертизи наших геологів, застосування сучасних підходів до геологорозвідки. На цій ділянці у 2019 році ми провели 3D сейсміку, на основі якої побудували структурно-тектонічну модель площі. Далі геологи, використовуючи ймовірнісні методи оцінки ресурсної бази та сучасні методики прогнозу пастки, визначили місцеположення та глибину пошукової свердловини. Ризики оцінювали також із застосуванням передового програмного забезпечення. В наслідок успішного буріння нашими фахівцями маємо високий добовий дебіт та новий перспективний актив”, — зазначив директор дивізіону “Нафтогаз Розвідка та Видобування” Олександр Романюк.

Свердловину впродовж чотирьох місяців (червень-жовтень 2021 року) споруджувала бурова бригада “Укрбургазу” — внутрішнього бурового підрядника, із залученням модернізованого бурового верстата вантажністю 320 т.

Свердловина має вертикальний профіль та глибину 4 150 м. Наразі продовжуються випробування і дослідження свердловини.

Укргазвидобування планує подальшу програму пошуково-розвідувальних робіт на новому родовищі.

Нагадаємо, у жовтні проти вересня 2021 року імпорт газу в Україну скоротився на 77%. На фоні газової кризи в Європі, трейдери нарощують реекспорт газу з України.

Як писали раніше Investory News,  НАК “Нафтогаз України” підписав три меморандуми з європейськими компаніями щодо партнерства в розвідці й видобутку газу. Це допоможе освоїти ділянки Чорного моря та збільшити видобуток на виснажених родовищах, впевнені у компанії.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram